het plein hebben opgesteld, volgorde als volgt: 1. Klokkenwijding, zie boekje 2. Haec dies, Giesen. Dubbel kwartet. 3. Avondklokken, Strootm. Idem. 4. Cantate Domino, Lassus. Gem. Zangver. 5. Jubilate Deo, Hassler. Idem. 6. Aan U, o Koning der eeuwen. Te zingen door allen met begeleiding van fanfare 7. Avantimarsch. Fanfare. 8 Medleymarsch. Fanfare 9. The Standard of K. George. Fanfare 10. Oost-Westmarsch. Fanfare 11. Marsch polonaise. Fanfare Ook hier was voor de plaatselijke fanfare "Hou en Trouw" een belangrijke rol weg gelegd. Bij festiviteiten of priesterfeesten in de kerk, bij huwelijksjubilea in de dorpsgemeenschap of op Koninginnedag, altijd gaven ze toen al trouw acte de pre sence. Ook destijds wisten ze, net als in deze tijd, met hun vrolijke klanken de feest vreugde te verhogen. "Hou en Trouw" kan in Heerhugowaard niet gemist wor den! De Dionysiuskerk St Dionysius i„ 1963 St. Johannes Baptista en St. Margareta. Zo'n klokkenwijding was een hele plech tigheid met een speciaal boekje "De Zegening van een klok". De klokken werden buiten op het kerk plein opgesteld, met wijwater bespren keld, bewierookt en zelfs gezalfd. Volgens het archief van Wim Tamis kre gen de parochianen een programma uit gereikt met de volgende tekst: Het is jammer dat de in 1868 gebouwde, door bouwmeester A.C. Bleijs ontworpen Dionysiuskerk, in 1964 moest worden ge sloopt. De kerk waar velen dierbare her inneringen aan hadden en nog hebben. De school van "Het Goddelijk Kind" (nu pater Jan Smit-school) aan de Van Veenweg dreigt in onze dagen ook te worden afgebroken. De school waar de meeste priesterzonen hun eerste onder wijs hebben gekregen. Zo raakt Heerhugowaard langzaam maar zeker zijn historische "erfgoed" kwijt! Klokkenwijding Na het Lof blijve men op z'n plaats in de Kerk, en wachte men op de aanwij zingen die gegeven worden. Als allen zich op

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2009 | | pagina 16