van de kerkklokken ontbrak niet bij zo'n parochiefeest. Bij de aanvang van de Mis kwam de stoet van neomist en bege leidende geestelijken en geno digden uit de pastorie naar bui ten en ze liepen door een ere haag van bruidjes de kerk in. De wachtende familieleden en alle parochianen zetten een feestlied in voor de pasgewijde priester in hun midden. Later in de viering ging de neomist zegenend door de kerk. De receptie vond in de middag plaats in het tegenover de kerk gelegen café "Halfweg" van Van den Heiligenberg, de late re "Heer van Jericho". Priesterzonen van de Dionysi- usparochie zijn of waren in de loop der jaren werkzaam in veel missie-gebieden in de we reld, zoals Brazilië, Afrika, Nieuw-Guinea, Pakistan en Portugal. Sommigen werden kapelaan of (later) pastoor in een parochie in Nederland.Je kunt zeggen, dat Heerhugowaard ook in het verleden op dit gebied zeer verdienstelijke mensen voor de gemeenschap heeft voortge bracht. Een bijzonder gezin In het buitengebied van Heerhugowaard, aan de Plempdijk in de boerderij "Vrede- oord", woonde in het begin van de 20e eeuw, de familie Weel. Het gezin bestond uit vader Petrus Bartholomeus Weel, moeder Grietje Groot en 13 kinderen 9 meisjes en 4 jongens. Van de 9 meisjes gingen er 7 naar 't klooster, in ver- Fanfare Hou en Trouw omstreeks 1930 Pater J. Dekker komt uit de pastorie. 1958 Vooraf geaan zijn broertjes en zusjes Mgr.JosA. Wester 1919 C. Bakker. Ervoor Henk en Niek Rood Cz 1941 Pater Jac. van Schagen 1946

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2009 | | pagina 14