De kazerne is intussen gesloopt; de Oterleker Brandweerstaf bestaat nog steeds. Grofvuilstaf Teun Schermerhorn is in 1997 kakelvers bij de brandweer van Groot-Schermer. Hij weet dan nog nauwelijks datje vuur kunt doven met bluswater. Wat hij wel ziet is dat het gezellige 'huiskamertje' van de tien man tellende bluseenheid aan een opknapbeurt toe is. Hij legt de hand op een knap stelletje stoelen en een toon bare tweedehandse bank. Dat huisraad brengt hij naar de knusse zolderkamer van de brandweerkazerne. Het oude meu bilair wordt zonder veel plichtplegingen door het luik naar beneden gegooid en vervolgens aan de weg gezet. Rijp voor het grofvuil, vindt hij Een dag later vragen zijn collega's hem waar dat oude bankje is gebleven. Teun antwoordt naar eer en geweten dat het meubelstuk wel ergens bij het grofvuil zal liggen. De reacties zijn heftig: "daar heb ben we de Oterleker Brandweerstaf in ver stopt!" Gelukkig vinden de brandweermannen uit Groot-Schermer het bankje. De staf zit nog steeds onder de bank bevestigd. Het meu belstuk krijgt weer een ereplaats in de 'huiskamer'. Een paar dagen later komt de 'concurren tie' op bezoek. Vrouwen beweren altijd dat mannen met hun ogen dicht zoeken. Daar zit wel een kern van waarheid in, want de eerste avond zoeken de brandweerlieden van het andere korps vruchteloos naar de staf. De volgende avond komen ze weer. De vingerwijzingen van de blusboys van Groot-Schermer zijn niet van de lucht. We stellen het ons zo voor: hij ligt niet buiten maar binnen; je kunt er op zitten, maar ook geld van lenen en het begint met een B en eindigt met een K... Ach, het re sultaat hoeven we hier niet meer te mel den. Moraal van het verhaal: de Oterleker Brandweerstaf als grofvuil? Je moet er niet aan denken! Naar aanleiding van de opening van de brandweerkazerne in Schermer schreef John Moesker in 2008 het boekje 'In Vuur en Vlam voor de Oterleker Brandweerstaf' Het boekje (60 pagina's) is te koop voor 6 10,00 en te verkrijgen in het gemeente huis van Schermer. De staf wordt gevonden in een uitsparing aan de klok. Kom er maar eens op... Vooral bij een brand weerjubileum is er veel drukte aan het (zoekjfront.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2009 | | pagina 10