HET BRANDWEERKORPS AAN HET EIND VAN DE JAREN '40 3. Het brandweerkorps bestaat op het ogenblik uit circa 55 vrijwilligers, met daarnaast nog enkele professionele vas te krachten. Zij hebben thans de beschikking over een goed toegerust modern wagenpark, dat bestaat uit perso- nendienstauto's, grote bestelauto's voor personeel en ma terieel, een waterongevallenvoertuig en een hoogwerker. Om maar wat op te noemen. Hoewel er over de brand weer in de Overhaal van mei 2002 al is geschreven, was de vondst van een foto van de vrijwillige brandweer uit 1953/54 de aanleiding om hier nog een keer over te schrijven. De foto is waarschijnlijk gemaakt in ver band met de ingebruikname van de nieu we brandweerwagen. De gemeente Heerhugowaard beschikte daarvoor over de T-Ford brandweerwa gen, die van 1929 tot 1950 in gebruik was. Aan het eind van de jaren '30 kwam daar een Ford V8 bij. De oorspronkelijk als personenauto gebouwde V8, werd omgebouwd tot een brandweerwagen. De achterzijde gaf ruimte aan een zestal brandweerlieden en materieel. Verder deed de wagen dienst als trekpaard voor een tweewielige aanhangwagen met een motorpomp en overig materieel. De aan hangwagen met lading woog ongeveer 1000 KG en was ongeremd. Verder was de V8 niet voorzien van hydraulische remmen of een bekrachtigde stuurinrich ting. Dat wil zeggen: Er moest een man netjesputter achter het stuur zitten, om de bediening van het geheel in goede banen te leiden. Om de combinatie tot stilstand -Z-60512 Tekst en beeld: Jan Swart Arte Brink" Ait rii1 Bricd Henk Heiligenberg Jan Gruot Arte tic Groot lief Bc*1cimin Andre Breed Cor Brink Jan Frcderiks Willem Jclsmu Chris Burger Henk Ernst

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2008 | | pagina 5