Geschiedenis: boeiende wetenschap 54. Iets dat mogelijk kan gebeuren Anders gezegd, geschieden kan; Wat een vooruitzicht lijkt te wezen Daar is men niet echt zeker van. De toekomst zien wij nader komen En gaan wij hoopvol tegemoet Maar men kan geenszins zeker weten Of die ons kwaad zal doen of goed. Tijd die behoort tot het verleden Ligt achter ons en ieder weet Dat een terugblik ons kan tonen Of die verstandig is besteed Wat men nu weet van vroeger tijden Kortom; van de geschiedenis Is feitenkennis die afkomstig Van veel geleerde lieden is Geschiedenis! Wat wil dat zeggen? Verleden tijd nader bezien? En wat dan wel? De crisisjaren? Of een heel ander feit misschien? Geschiedenis of de historie Zoals die ook wel wordt genoemd Zij telt de jaren, noemt de namen Van wie berucht was of beroemd. Historie is van veel verhalen De onuitputtelijke bron Met vele wetenswaardigheden: Wat gebeurd is; hoe dat kon. "Uren, dagen, maanden, jaren Vlieden als een schaduw heen" Schreef een dichter lang geleden. En dit beamen we meteen. Zo bestaat er ook een spreekwoord (waarschijnlijk kende u dit al) "In het verleden ligt het heden in het nu wat worden zal" Ieder mens heeft zijn historie En unieke levensloop Die gepaard gaat met gevoelens Van verwachting en van hoop. Geschiedenis; dit woord betekent In de Nederlandse taal Een relaas van ons verleden en ook zoiets als een verhaal. Geschiedenis! Er over lezen Daar houden heel veel mensen van Omdat men van wat anderen deden Haast altijd wel wat leren kan. Geschiedenis is leuk en leerzaam Op elke school haast wel een vak Met jaartallen en veel verhalen Als in de boeken van Geert Mak. De historie van de polder Die interesseert ons allemaal Daarover staat ook veel te lezen In magazine "De Overhaal" Ton Schotten

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2008 | | pagina 56