Verwachting. De grondstoffen werden eerst per schuit aangevoerd. Later ging al het vervoer over de weg. Ab Hofman was zijn collega-chauffeur. Over het vrachtwerk zegt hij„Ab deed het bulkgoed, ik het zakgoed." Met zijn lichtgroene DAF-vrachtwagen kwam Gerard bij veel boeren in de wijde omtrek. Zijn werkgebied werd steeds groter. „In totaal heb ik 25 jaar op de vrachtauto ge zeten." Op z'n duimpje De overstap in 1991 naar Heiloo beteken de een grote verandering. Na zijn afscheid in 1998 kreeg Gerard volop tijd voor zijn hobby's, zoals zingen en het Polder museum Heerhugowaard. En ritjes maken met de auto. Voor hem in Noord-Holland geen torn torn. Bij De Goede Verwachting heeft hij onze provincie op z'n duimpje le ren kennen Schuiten lossen Gerard Blauw kwam in 1964 in dienst van De Goede Verwachting. De coöperatie was niet onbe kend voor hem. Vanuit het ouderlijk huis aan de Obdammerdijk in Obdam had hij al gedu rende vier jaar in het voorjaar bij de coö peratie gewerkt. „Dat was in de drukke tijd met schuiten lossen." In vaste dienst begon hij als hulp in de ma lerij. Daarna was hij een aantal jaren mole naar. Dat was niet lang, want De Goede Verwachting stootte het zelf malen af. Door schaalvergroting was het goedkopers elders te laten malen. Jarenlang zat hij op de vrachtwagen, afge wisseld met zijn plek in het magazijn. Vanuit Heerhugowaard werkte hij ook in het filiaal te Broek op Langedijk. Malen en mengen, dat was de eerste jaren vast werk van Gerard. „Allerlei veevoe ders maken. En kippenmeel. Van var- kensmeel hadden we diverse soorten: zeugenmeel, biggenmeel, opfokmeel." Lijnkoek voor de koeien, kippenvoer, al lerlei producten leverde De Goede vrouw verlieten in 1992 de woning op het terrein van De Goede Verwachting waarin zij jarenlang hebben gewoond. Belangrijkste bronnen: Boek '10 jaar Cavo Latuco, 100 jaar Coöperatieve land- en tuinbouwvereni- gingen in West- en Midden-Nederland' Hans Ellenbroek, 1999, uitgave Cavo Latuco Gesprekken met en gegevens van Gerard Blauw en Aris Smit, beiden te Heerhugowaard Gegevens van Cees Modder te Hoogwoud Notulen vergaderingen bestuur De Goede Verwachting 1919-1964, 1977-1989 Register leden De Goede Verwachting 1919-1919 Met dank aan Cees Modder, Gerard Blauw en Aris Smit voor het beschikbaar stellen van foto's. Boven:voorjaar 1990, bij het afscheid van Aris Smit van De Goede Verwachting. Op de heftruck Gerard Blauw. Rechtsboven: bestuurslid Marinus Blauw overhandigt Jan Boots een cadeau bij diens 25-jarig jubileum bij de coöperatie, 1973. Jan werd later winkel chef van de vestiging in Noord-Scharwoude.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2008 | | pagina 47