coöperatie definitief te verlaten. Hij was toen 61 jaar. Meer dan 250 personen woonden zijn afscheidsreceptie bij, op 2 maart 1990. Hij werd waarderend toege sproken door onder anderen Jan Blauw uit Stomptoren als laatste voorzitter van De Goede Verwachting en voorzitter P.J. Verhoef van Cavo Latuco. Cavo Latuco is een coöperatieve aan- en verkooporganisatie voor de land- en tuin bouw in West- en Midden-Nederland. Zij is ontstaan door fusies van een groot aan tal coöperaties. De laatste voorzitter van coöperatieve aan- en verkoopvereniging De Goede Verwachting was Jan Blauw uit Stompetoren. Hij was in februari 1986 be noemd tot voorzitter na het overlijden op 16 december 1985 van Lou Kalverdijk. De naam Blauw is altijd verbonden ge weest aan De Goede Verwachting. Medeoprichter Petrus Blauw (40 jaar se cretaris) is de grootvader van Jan Blauw, Marinus Blauw (34 jaar bestuurslid) een oom. Piet Swager uit Oudkarspel gaat de boe ken in als de laatste secretaris. Na de aansluiting van De Goede Verwachting bij Cavo Latuco fungeerde het complex in Heerhugowaard enige tijd als afhaaldepot. Werknemer Gerard Blauw beheerde het depot. Daar kwam na anderhalfjaar een einde aan. De vestiging Heerhugowaard werd per 31 mei 1991 gesloten en Gerard Blauw werd overge plaatst naar de vestiging in Heiloo van Cavo Latuco. Het gebouwencomplex is voorjaar 1991 verkocht aan Willem Jonker die er een an tiek- en curiosahandel vestigde, De Lampetkan. Het complex bestond uit vijf bedrijfshallen (met een totale grootte van 1685 vierkante meter), kantoorruimte en een directiewoning. De Stoof Het volledige complex is begin 2007 ge kocht door ondernemer Jeroen Schermer uit Heiloo. Een deel van de gebouwen huurt Willem Jonker voor De Lampetkan. Jeroen (officieel Janroen Gabriël Pieter) Schermer heeft een loods ingericht voor zijn bedrijven De Stoof Keukens Wooninterieurs en De Stoof Badkamers. Een bijna zes meter hoge replica van het Amerikaanse Vrijheidsbeeld markeert de ingang van De Lampetkan. Dit beeld is enkele keren in het nieuws geweest. De Friese oudejaarsploeg De Geitefok haalde het gevaarte eind 2001, kort voor de jaar wisseling, weg. Het werd teruggevonden in Oldeberkoop, in het zuidoosten van Friesland. In die omgeving heerste die tijd een stevige concurrentiestrijd tussen ou- dejaarsverenigingen. Aan het einde van het jaar probeerden deze verenigingen el kaar de loef af te steken bij het traditione le 'togen'. Dat is het wegnemen van mate rialen, die later worden teruggebracht. Het weghalen van het Vrijheidsbeeld moest herinneren aan de aanslagen van 11 september in de Verenigde Staten. Het beeld kwam ook in het nieuws door de felblauwe kleur. De opvallende ver schijning leidde tot bezwaren bij de ge meente. Uiteindelijk mocht het beeld blij ven staan en paste Willem Jonker de kleur aan. Gerard Blauw heeft nog bijna zeven jaar in Heiloo gewerkt. Hij nam in 1998 op 62-jarige leeftijd afscheid van Cavo Latuco. Aan een dienstverband van 34 jaar kwam toen een einde. Hij en zijn Het personeel. Vlnr. Jaap Timmerman, Piel van Leijen, Tjerke Mud, Jan Boots, Martine Timmerman, Aris Smit, Gerard Blauw, be stuurslid Marinus Blauw, Ben Paulusma, Gerda Koopman, Klaas Dekker, Ab Hofman en Teun van Spengen. De foto is genomen in 1973. Gerard Blauw

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2008 | | pagina 46