elektrische installatie kende hij op z'n duimpje. Voorts had hij de zorg voor het onderhoud van de motoren. Daarover zei hij in 1965 in een kranteninterview bij zijn 40-jarig jubileum: „Toen ik bij de maalderij kwam, had ik de zorg over de paarden. Nu over de paardenkrachten." 'Op het nekkie' Veel is veranderd in de tijd van Teun van Spengen. Neem het transport. Honderd kilo wegende balen kunstmest moesten in zijn begintijd 'op het nekkie' of op het hoofd uit de voor de wal liggende sche pen worden gedragen tot op de pakhuis zolders. Hetzelfde gold voor balen turf molm en 150 kilo zware balen veekoeken. Gerard Blauw volgde Teun van Spengen op als molenaar. Over Gerard straks meer. De naam van Jan Boots, de winkelchef in Noord-Scharwoude, is al genoemd. Met de fusie in 1966 was hij meegekomen met 'Langedijk-Noord'. In mei 1988 was hij 40 jaar in dienst. Hij was toen 54 jaar. Een andere bekende naam bij de coöpera tie is Ben Paulusma. Voorjaar 1982 werd hij, de boekhouder, uitgeluid. In 1964 was hij in dienst gekomen bij De Goede Verwachting. Op 17 maart 1982 bereikte hij de pensioengerechtigde leeftijd. Eveneens in 1982 werd afscheid genomen van Marinus Blauw. Hij was in het be stuur gebleven nadat Lou Kalverdijk uit Oudkarspel eind 1974 zijn plek als voor zitter had ingenomen. Marinus Blauw heeft in totaal 34 jaar deel uitgemaakt van het bestuur van De Goede Verwachting. Het bestuur was in 1984 als volgt samen gesteld: Het aantal leden van de coöperatie was in 1984 410 personen. Het personeels bestond in 1987 uit: Op in Cavo Latuco Op 1 november 1987 stopte Aris Smit als directeur van De Goede Verwachting. De vereniging besloot per 7 februari 1989 af scheid te nemen van zijn opvolger A. Verhage uit Dinteloord. Hij bleek niet de juiste man voor de coöperatie te zijn. Smit nam vervolgens de zaken waar. Daarna achtte De Goede Verwachting de tijd rijp om zich aan te sluiten bij Cavo Latuco te Utrecht. Dat gebeurde per 1 ja nuari 1990. Het bedrijf was te klein van omvang geworden. De bedrijfsactiviteiten werden verplaatst naar de vestingen van Cavo Latuco in Heiloo en Noord-Schar woude. Voor Aris Smit was de fusie aanleiding de Aris Smit, begin jaren tachtig. Hij was direc teur van 1963 tot eind 1987. Feest bij de Weikoop- winkel, de vestiging van De Goede Verwachting in Noord-Scharwoude. Geopend in 1979. Lou Kalverdijk uit Oudkarspel (voorzitter), Jan Blauw uit Stompetoren (vice-voorzitter), Piet Swager Pzn. uit Oudkarspel (secretaris; was in 1980 Cor Met opgevolgd), Gerrit Strijbis uit Zuid-Scharwoude, Jaap Spaander uit Obdam, Jan Lammerschaag uit Koedijk en Piet Timmerman uit Sint Pancras. Leden van de Raad van Commissarissen wa ren: Piet Beers uit Heerhugowaard (voorzitter), Klaas Kaan uit Noord-Scharwoude (secreta ris), Jan Gootjes Kzn. uit Heerhugowaard, Nic de Wit uit Heerhugowaard-De Noord en Gerrit van der Roest uit Ursem. Bert Bosman (administrateur), Manja Kaan (kantoorassistente), Gerard Blauw (chauffeur), Ab Hofman (chauffeur), Jaap Pie (buitendienst/verkoper winkel), Jan Boots (winkelchef gereedschappen), Jaap Timmerman (verkoper winkel/buitendienst), Ed Baten (verkoper winkel/buitendienst) en Vincent Koeckhoven (winkelchef bestrijdings middelen/buitendienst).

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2008 | | pagina 45