41. Oranje Nassau. Biersteker heeft een belangrijke rol ge speeld in coöperatief agrarisch Noord Holland. Hij heeft diverse bestuurlijke functies vervuld. Zo was hij bestuurslid van de Coöperatieve Zuivelbank Alkmaar. Vanzelfsprekend De jonge Aris Smit, op 23 juni 1926 ge boren in Lutjewinkel en getrouwd met Sita Groot uit Nieuwe Niedorp, had di verse cursussen gevolgd om hogerop te komen. Het was in 1963 voor het bestuur vanzelfsprekend dat hij - boekhouder van de coöperatie - de plek innam van Jan Biersteker. Smit was al op 17-jarige leeftijd in dienst getreden bij een overslagbedrijf te Kol- horn, een dochterbedrijf van het vroegere Centraal Bureau. Hij werkte er als kan toorbediende voor dertien gulden in de week. Als hij genegen was 'onder de ba len' te lopen, kreeg hij er twee tot vijf gulden bij. Dat buitenkansje pakte hij met beide handen aan. Na 'Kolhom' werkte hij onder meer als boekhouder bij coöperatie Samenwerking te Opmeer. Na zijn benoeming in 1963 tot directeur ging Aris Smit steeds meer samenwerken met de coöperaties 'Langedijk-Noord' in Noord-Scharwoude, 'De Vooruitgang' in Broek op Langedijk en 'De Toekomst' in Nieuwe Niedorp. De Goede Verwachting kocht samen met De Vooruitgang wel eens een bootlading grondstoffen in. Op 1 januari 1966 volgde een fusie. Langedijk-Noord (opgericht in 1943) en De Vooruitgang (ontstaan in 1948) voeg den zich bij De Goede Verwachting. Na de fusie werd over het boekjaar 1966 1967 een omzet bereikt van ruim 2,5 miljoen gulden. Lou Kalverdijk uit Oudkarspel werd voorzitter van het nieu we bestuur. Het bestuur van De Goede Verwachting vlak voor de fusie bestond uit: voorzitter Marinus Blauw (land- en tuinbou wer te Heerhugowaard), secretaris Nanne Beers (veehouder te Heerhugowaard), Ariën Pieter Koeman (veehouder te Hensbroek) Johannes Langereis (tuinder te Ursem), Cornelis Muys (veehouder te Heiloo) en Jan Pieter Blauw (veefokker te Stompetoren) Kort voor de samenvoeging had coöpera tie Langedijk-Noord een nieuw gebouw de winkel met pakhuis feestelijk in ge bruik genomen. Het pand lag aan water te Noord-Scharwoude. Als de boeren met hun lege schuiten van de groenteveiling in Noord-Scharwoude kwamen, konden ze bij het nieuwe pand kunstmest inla den. Deze vestiging werd gebruikt tot no vember 1972. Bijna de grootste De ruilverkaveling van het Geestmer- ambacht was aanleiding voor De Goede Verwachting om in Noord-Scharwoude een nieuwe winkel te bouwen, aan de Veilingweg. Het in 1979 geopende ge- De fotograaf stond langs de Westdijk. Op de voorgrond de dubbe le woning, daarachter de malerij. Het eerste huis werd bewoond door de molenaar, het tweede (iets groter) door de directeur. Op het grasveld tussen de woningen en de malerij is later een pakhuis ge zet voor kunstmest. De Westdijk is niet zicht baar. Later is de dijk verhoogd met 1,40 me ter, vanwege de verho ging van het waterpeil in de ringvaart (onder deel van het kanaal Omval-Kolhorn). Links is het dak te zien van een - niet meer be staand - café aan de overkant van de ring vaart, café De Overhaal.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2008 | | pagina 43