Frans Spaan Aris Schrooder uit Hensbroek was jaren voorzitter. In 1923 was hij benoemd, als opvolger van Pieter Kant. Hij bleef ook na zijn ver huizing naar Heiloo het voorzitterschap vervul len. Aris Schrooder over leed in 1941 en werd op gevolgd door Frans Spaan. De nieuwe voor zitter boerde enige tijd aan de Boterhuizen. Deze - verdwenen - buurtschap behoorde deels tot Sint Pancras, maar lag binnen de ringvaart van Heerhu- gowaard. De vereniging vierde op vrijdag 23 mei 1941 het 25-jarig bestaan. Het jubileum is op eenvoudige wijze gevierd, gezien - aldus de notulen - 'de sombere tijdsom standigheden'. Bij deze gelegenheid is als geschenk van de leden het kantoorlokaal gemoderniseerd en van nieuwe meubelen voorzien. Het werkgebied van de coöperatie be stond die jaren uit Heerhugowaard, de Schermer, Heiloo, Hensbroek, Obdam en omliggende dorpen. Medeoprichter Petrus Blauw bleef secretaris tot eind 1956. Hij had het se cretariaat veertig jaar ver vuld. In de ledenvergade ring van 12 december 1956 nam hij afscheid. Petrus Blauw boerde op Scherpenheuvel, op de huidige hoek Middenweg/West-tangent. Voor hem was de laatste vracht veevoer bestemd dat De Goede Verwachting bracht met paard en wagen. Rond 1930 kwam de eerste vrachtwagen. Gert Koog en Jan Tabak brachten deze vracht, met twee paarden voor de wagen. a RW Langedijker Cabaret Bij het 40-jarig bestaan, in 1956, bestond het bestuur uit: Het 40-jarig bestaan werd gevierd met een receptie in café Evers. Het Lange dijker Cabaret trad 's avonds op. Na het afscheid van Petrus Blauw in 1956 als secretaris nam zijn zoon Marinus uit Heerhugowaard deze taak op zich. In 1961 volgde Marinus Blauw Frans Spaan op als voorzitter. Eind 1960 had Spaan het voorzitterschap neerge legd, na 19 jaar. In totaal was hij gedu rende 37 jaar bestuurslid geweest van De Goede Verwachting. Eveneens in 1961 nam Nanne Beers uit Heerhugowaard de taak van secretaris op zich. Later werd Lou Kalverdijk uit Oud karspel voorzitter. In 1963 brak het tijdperk Aris Smit aan. Op 10 mei van dat jaar volgde hij Jan Biersteker op. Die had er veertig jaar als directeur opzitten. Aris Smit was in januari 1951 in dienst ge komen bij de Heerhugo- waardse coöperatie. Hij zou in 1990 afscheid ne men. Bij zijn afscheid als directeur, op 10 mei 1963, werd Jan Biersteker ko ninklijk onderscheiden. Burgemeester A.F. Molleman speldde hem de onderscheiding op, de eremedail le in goud, verbonden aan de Orde van Aris Schrooder, veehou der te Hensbroek. Hij was voorzitter van De Goede Verwachting in de periode 1923-1941. Zijn voorganger was Pieter Kant, de eerste voorzitter. Na Schrooder waren voorzitter Frans Spaan (1941-1960), Marinus Blauw (1961 1974), Lou Kalverdijk (1974-1985) en Jan Blauw (1986-1989). Wandplaat, een ge schenk van de leden bij het 40-jarig bestaan. Pieter Beers uit Heerhugowaard, Elias Koster uit de Wogmeer, Klaas Modder uit Heerhugowaard, Klaas de Hart uit Hensbroek, Petrus Blauw uit Heerhugowaard, (secretaris), Frans Spaan uit Sint Pancras (voorzitter) en Dirk Wit uit Hensbroek (vice-voorzitter)

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2008 | | pagina 42