38. tie wenselijk zei te vinden. De aanwezige boeren namen dit advies ter harte. Bij de besprekingen om te ko men tot de oprichting was ook lijnkoek vereniging De Eendracht te Heerhugo waard betrokken. Met de nieuwe coöperatie werd in Heer hugowaard het voorbeeld gevolgd van initiatieven op tal van plaatsen in Neder land. De vorming van coöperaties is fei telijk gelegen in een breed onderzoek aan het einde van de negentiende eeuw. Een staatscommissie concludeerde in 1886 dat de treurige toestand van de landbouw vooral was toe te schrijven aan gebrek aan kennis, gebrek aan organisa tie en samenwerking, en aan de slechte regeling van het landbouwkrediet. Een Toegetreden bij de oprichting op 16 mei 1916: Pieter Kant, veehouder te Heerhugowaard Klaas Molenaar, veehouder te Heerhugowaard Petrus Blauw, veehouder te Heerhugowaard Aris Schrooder, veehouder te Hensbroek Jacob Zomer, veehouder te Heerhugowaard Klaas Kamp, veehouder te Hensbroek Joan Voorthuijsen, veehouder te Wogmeer (gem. Hensbroek) D. van der Busse, landbouwer te Heerhugowaard Jb. van der Busse, landbouwer te Heerhugowaard A. Blauw, veehouder te Obdam C. Appel, veehouder te Veenhuizen N. Blauw, veehouder te Obdam P. Meereboer, landbouwer te Heerhugowaard Jb. Blom, landbouwer te Heerhugowaard T. Kostelijk, landbouwer te Heerhugowaard J. Kooij, landbouwer te Heerhugowaard D. Schrooder, landbouwer te Hensbroek Jb. Baan, landbouwer te Hensbroek S. Schrooder, landman te Hensbroek J. Bommezij, landbouwer te Hensbroek A. van der Sluijs, landbouwer te Wogmeer (gem. Hensbroek) Joh. Koning, landbouwer te Hensbroek Jb. Rootjes, landbouwer te Heerhugowaard Jb. Bakker, landbouwer te Heerhugowaard G. Bas, landbouwer te Heerhugowaard Jn. Gootjes, landbouwer te Heerhugowaard F. den Engelsen Hzn., landman te Heerhugowaard P. Renses, landbouwer te Heerhugowaard C. Bas Gzn., landbouwer te Heerhugowaard D. Pijper, caféhouder te Heerhugowaard P. Smit Jzn., landbouwer te Heerhugowaard K. Bakker Szn., landbouwer te Heerhugowaard Jn. Wagenaar, landbouwer te Heerhugowaard P. Bakker Szn., landbouwer te Heerhugowaard K. Schoen, veedrijver te Heerhugowaard K. den Hartigh, landbouwer te Heerhugowaard P. den Hartigh Pzn., landbouwer te Heerhugowaard C. Kuiper, veehouder te Veenhuizen J. Druif, landbouwer te Hensbroek J. Visser Jzn., landbouwer te Hensbroek B. Visser, landbouwer te Hensbroek Jb. Groot Pzn., arbeider te Hensbroek C. Schaak, landbouwer te Hensbroek J. Gelder, landbouwer te Hensbroek N. Huigen, landbouwer te Hensbroek K. van der Eng, veehouder te Hensbroek Jb. van der Oord Jbzn., landbouwer te Wogmeer (gem. Obdam) H. Hemke, landbouwer te Heerhugowaard Aris Volkers, landbouwer te Heerhugowaard Jac. van Slooten, landbouwer te Heerhugowaard Jacob Hoogland, landbouwer te Heerhugowaard Jan van Slooten, landbouwer te Heerhugowaard K. Slotemaker, landbouwer te Heerhugowaard (naam onleesbaar), landbouwer te Veenhuizen Wed. Jn. Druif, veehoudster te Berkmeer (gem. Opmeer) W. Volkers, landbouwer te Heerhugowaard J. Bossen, landbouwer te Veenhuizen P. Beers, landbouwer te Heerhugowaard K. Dekker, landbouwer te Heerhugowaard P. Kostelijk, landbouwer te Heerhugowaard Coöperatieve Stoomzuivelfabriek Excelsior te Heerhugowaard Jn. Meijer Czn., landbouwer te Heerhugowaard A. Prins, veehouder te Veenhuizen C. Pluister, landbouwer te Veenhuizen P. Haster, Heerhugowaard D. Stam, slager te Heerhugowaard P. Nieuwland Azn., Heerhugowaard P. de Heer, Heerhugowaard K. de Jong, Heerhugowaard M. Krap, landbouwer te Heerhugowaard Th. van der Meer te Heerhugowaard.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2008 | | pagina 40