32. Maar omdat hij gestuurd werd door de bisschop is hij toch maar gewoon bele ven. Maar wat hem wel is bijgebleven: De Noord was één en al saamhorig heid" Kapelaan Broersen heeft een belangrijke rol gespeeld bij de bouw van het latere Dorpshuis. Hij is nu nog actief in een pa rochie in Zaandam. Kapelaan de Gooijer van 1959 tot 1963 heeft wel herinneringen aan de ouder avonden. Hij vond deze avonden een ty pisch voorbeeld van Noordend's organi satietalent en saamhorigheid. Zijn taak was het bijwonen van de vergaderingen, het stimuleren van alle groepen, hij was daar echt heel goed in, en natuurlijk de geestelijke bijstand. De opening en afsluiting van de avond was ook zijn taak als geestelijk adviseur. Hij vertelt dat er zelfs meerdere uitvoe ringen per keer waren, omdat één avond niet genoeg was. Marijke de Wit zal de speciale sfeer die er rond de ouderavond heerste nooit ver- geten.Het op weg gaan er naar toe, het was dan al donker, gaf haar het gevoel van het "naar de nachtmis gaan" Zo spannend was het! Gooijer, een toneelstuk heeft ingestu deerd over ene prins Pepi. Gerrit Bakker jawel, het kleine zeever- kennertje van "Standjes", weet nog goed hoe dit onderdeel van de ouderavond tot stand kwam. De aalmoezenier had con necties in Krommenie, waar hij een groep kende die de acrobatiek al goed beheer ste. Hij nam de zeeverkenners en hun lei ding gewoon een weekend mee uit loge ren naar Krommenie en liet hen daar zien hoe het kon worden. De resultaten zijn bekend! Bram Groot heeft speciale herinneringen aan de verloting. Zo had moeder Gré ooit de hoofdprijs,een fiets, gewonnen. Iedereen was natuurlijk reuze blij, want dat was echt iets groots. Jaren later kwam Bram te weten dat zijn moeder de fiets had gewonnen op zijn lootje! Ik geloof zeker dat hij het haar van harte heeft gegund. Zo heeft iedereen zijn eigen verhaal, maar allemaal weten ze nog de aparte sfeer te noemen, het plezier bij de voor bereidingen en de saamhorigheid die no dig was om alles te organiseren. De ouderavonden waren dan ook een echt hoogtepunt in het dorp, in een tijd waarin televisie nog geen rol van beteke nis speelde en zo'n avond echt een uitje was, voor jong en oud! Dan is het toch gek dat eigenlijk niemand weet hoe en wanneer deze ouderavonden zijn ontstaan! In Langedijk bestond dit fenomeen al, en iemand zou gezegd hebben "wat ze in deer kenne, kenne woi ok" Zou dat echt zo gegaan zijn? Nel van Schagen-Oudeman weet te ver tellen dat zij als leidster, samen met kape laan Steur, de opvolger van kapelaan De De verloting met v.l.n.r. Schipper Wim Borst, René van Schagen en de aalmoezenier

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2008 | | pagina 34