j l den en dirigeerde met luide stem iedereen naar de juiste plek om zich te verkleden. Aangezien er maar een paar kleedkamers waren, was daarvoor weinig ruimte. Zo belandden de meeste kabouters en welpen in de schuur achter de grote zaal, waar de familie Baars plaats had voor de auto's van hun veetransportbedrijf. En reken maar dat het daar koud was! Na vele uurtjes oefenen was iedereen er dan toch klaar voor En dan was het echt zo ver: De ouder avond! Alle "artiesten" stonden keurig geschminkt en bloednerveus klaar. De zaal zat vol met ouders, opa's en oma's en allerlei bekenden die dit evenement niet wilden missen. Afvaardigingen van scou tinggroepen uit de omgeving werden ook uitgenodigd, o.a. uit Langedijk, Obdam en 't Veld. Natuurlijk werd eerst het welbekende openingslied gezongen en dan opende de aalmoezenier de avond en het spektakel, want dat was het, kon beginnen. De kleinsten waren als eerste aan de beurt, meestal waren dat de kabouters die een dansje ingestudeerd hadden. Dat ge beurde op bekende muziek, ik herinner me de Koekoekswals, Circus Renz, de Schommelwals en de Radetzkymars. De choreografie was puur het idee van de leidsters. Bij de welpen was vaak de natuur een item, maar ook daar was muziek niet vreemd. Bert Mooij herinnert zich dat hij als klein dirigentje voor een heel orkest heeft gestaan met allemaal zelfgemaakte instrumenten, waarop vol overgave An der schone blaue Donau" werd geplay backt! Annie Smit welpenleidster in de jaren '50) denkt nog steeds met veel plezier te rug aan het repeteren van de kleine to neelstukjes die de welpen in die jaren hebben opgevoerd De gidsen vermaakten de zaal met kleine toneelstukjes en zang. Zo hebben zij ooit "De wandelclub" van Jasperina de Jong ten gehore gebracht. Er is ook een optre den bekend van een plaatselijke Snip en Snap! Lida van Schagen en Manja Wester. De zeeverkenners hadden een speciale act, nl. Standjes". Daar moeten we geen rare dingen bij bedenken, het was ge woon pure acrobatiek! Er werd lang voor geoefend en het resul taat mocht er iedere keer weer zijn. Het meest spectaculair was de menselijke piramide die altijd weer werd neergezet. Piet Tesselaar en Wil Beers vormden de "fundering" zij waren de sterksten. Het kleinste en lichtste zeeverkennertje moest dan langs alle armen en benen omhoog klimmen. Gerrit Bakker heeft dat een aantal keren gedaan en een dikverdiend applaus van de zaal was dan zijn belo ning. Later werd hij hierin opgevolgd door zijn broer Johan. Die was nog klei ner en nog lichter! (Johan Bakker is nu nog steeds als schipper verbonden aan de zeeverkennersgroep Sint Joris) De kabouters als elfjes in 1963 Acrobatiek van de Zeeverken ners

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2008 | | pagina 32