HULDIGINGSLIED In de Overhaal van 2007 hebben we kunnen lezen hoe er in het najaar van 1937 een groot feest werd georganiseerd voor Jan Moejes in verband met zijn deelname in het team, dat de motorzesdaagse in Engeland had gewonnen. Mevrouw Porte - Wit juf Withad in alle spoed een huldiginglied gemaakt, dat door Annie Kostelijk op muziek was gezet. En laten wij nu door één van de lezers van dit verhaal, Cees Modder uit de Langereis, worden opgebeld met de mededeling: "Dat lied, waarover geschreven is in het verhaal over Jan Moejes, dat lied, dat heb ik." Natuurlijk wil len we U de tekst hiervan niet onthouden. Om een sportheld te bewonderen Hoeft U niet ver weg te gaan Want de held van 't motorrijwiel Treft U in deéz feestzaal aan Wat medailles, goud of zilver Heeft die al bijeen gereën. Zo voorzichtig, zo beleidvol Als Jan Moejes rijdt niet één. Na zesdagen rit in England Keert het A-team juublend weer 't Heeft de Zilvren Vaas heroverd Voor klein Holland, grote eer. Voor van Hamersveld en Moejes Bakker Schut een luid Hoezee! En niet minder voor de motor Voor hun stoere B.M.W. Aan Jan Moejes onze sportheld Is dit slotcouplet gewijd Jan, die uitmunt in het rijden, Lengte en Bescheidenheid met nadruk, ritenuto Voeg dan Jan nog veel successen Bij die je al heb vergaard. Rij eens met je motorrijwiel Zegevierend om de aard. Refrein: Laat toch Moejes uit Noord Holland t Motorstuur nog lang niet los. Ga maar voort met prijzen winnen Op je slank benzineros. Franc. Wit Jan Moejes en zijn echtgenote Grietje Rus, ieder op een motorfiets. Op de achtergrond de waranda van café "de Swan van schoonva der Ab Rus. In de stal naast het café werd de motorgarage uitgeoe fend. Daarnaast werd in 1931 de nieuwe mo torzaak met bovenwo ning gebouwd. Foto omstreeks 1930

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2008 | | pagina 26