23. sprookje van Sint en Piet nog lang bij ons levend kunnen houden. Ook het kerkbezoek aan de vroegere Dionysiuskerk blijft een vast punt in mijn herinnering. Zondags altijd een volle kerk, met vaak achterin nog vele staande mensen. Bijna onvoorstelbaar als je dit vergelijkt met de huidige tijd. En na de dienst stonden kerkgangers buiten nog lange tijd in groepjes met elkaar te klet sen, werden de laatste nieuwtjes uitge wisseld en de vriendschapsbanden weer aangehaald. Ook in situaties van ziek en zeer wist men elkaar te vinden en werd er altijd hulp geboden in tijden van nood. Was ie mand bevoorrecht met het bezit van een telefoon, dan was het bijna vanzelfspre kend dat deze ten dienste stond van de hele buurt. En ook de bemiddelde eigena ren van de eerste TV's konden steevast rekenen op een schare kijkers wanneer bijvoorbeeld Nederland tegen België moest voetballen. Daarover bestond geen verschil van mening en tekende de goede verstandhouding. Respect Dit onderwerp is ook in de huidige sa menleving bijzonder actueel. Hoe vaak wordt er vandaag de dag niet verwezen naar de vroegere waarden en normen en dat die nu zo node worden gemist. En wij, de ouderen, zijn van die generatie en wij hebben ervaren dat het helemaal niet verkeerd is geweest om respect te hebben voor de ouders, de dokter, de onderwij zer, de politie of de geestelijkheid. Daardoor ontwikkelde je tevens respect richting jezelf en naar anderen. In die vroegere tijd van armoe en schaarste leer de je ook omgaan met tegenslag en werd er geluisterd naar elkaar. In de huidige consumptiemaatschappij is het bekende korte lontje helaas te vaak de oorzaak van veel ophef en verdriet. Toch heeft alles een keerzijde en kunnen we ons gelukkig prijzen dat wij, de oud Heerhugowaarders, ook de huidige tijd mogen meemaken. Wij ervaren toch da gelijks in welke welvaart en luxe wij nu leven en hoe ons vroegere dorp inmiddels is veranderd in een zogeheten stad van Zon en Kansen. De vooruitgang is onmis kenbaar en de meerwaarde ervan moeten we zelf invullen. Met deze conclusie be sluit ik de terugblik op onze jeugdjaren. Dit volkstuinencomplex lag schuin achter tim- mer-fabriek Kuiters aan de Middenweg. Deze tuinen moesten plaatsmaken voor zwembad De Horst

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2008 | | pagina 25