vervoer op gang. Grensoverschrijdend dus naar België, Duitsland en soms Spanje. Het wagenpark werd langzaam maar ze ker uitgebreid, een bedrijf moet immers groeien en zodoende beschikt Transportbedrijf Bleeker nu over 13 vrachtauto's, 15 opleggers, 5 aanhangers en 2 kleine bestelauto's. Afgelopen jaar, 2007, werd het bedrijf van Schrooder uit Hensbroek overgeno men, zodat men nog breder inzetbaar is. Men vervoert op dit moment bijna alles, o.a. ijzer, spoorwegmateriaal, zonneban ken, dakkapellen, crematieovens, spoor rails, constructiemateriaal en ga zo maar door. Ook het personeelsbestand breidde zich uit. Het bedrijf heeft nu 12 werknemers waarvan een aantal al heel wat jaren aan het bedrijf verbonden zijn. Kees Groenland is met ruim 20 jaar het langst in dienst. 19. Op naar de anderhalve eeuw Gezien de economische ontwikkelingen zal deze groei nog wel een tijdje door gaan en vieren ze in 2017 misschien, met een nog groter wagenpark, hun 150 jarig bestaan. Dient zich dan de zesde generatie aan met de kinderen van Peter en Jan? De toekomst zal het leren. Ook op sociaal gebied doet Bleeker Transport veel in de Noord, zo zijn ze altijd gratis inzetbaar met Koninginnedag en andere evenemen ten en sponsoren ze al jaren het vlaggen schip, de plaatselijke voetbalclub Hugo Boys. Toen Jan Bleeker in 1867 zijn onderne ming begon heeft hij waarschijnlijk niet kunnen vermoeden dat het door hem ge- startte bedrijf 140 jaar later nog zou be staan en zou zijn uitgegroeid tot een mo dern (inter)nationaal transportbedrijf. DE STOLP TE BOEK In 2006 verscheen bij de uitgeverij Pirola te Schoorl het boek: STOLPBOERDERIJEN IN HEERHUGOWAARD Deel I van de welbekende au teur Henk Komen. Welbekend mag ik wel zeggen bij tal van mensen in Heerhugowaard en wijde omgeving, want velen zullen b.v. zijn wekelijkse be schouwingen in het NHD over de monumentale panden in de gemeente Heerhugowaard hebben gelezen. Daarnaast zullen er veel mensen zijn die één of enkele boeken van Komen hebben gelezen en veelal ook in hun bezit heb ben. Het hierboven genoemde boek heeft als onderwerp en ondertitel: 'Historie van de stolpboerderijen in Heerhugowaard, hun eigenaren en bewoners'. Het eerste deel gaat over het gebied: Heerhugowaard-Zuid; de delen II en III staan op sta pel en betreffen de stolpen op andere plaatsen in de gemeente. Na een algemene inleiding behandelt Komen in niet minder dan 126 hoofdstuk jes de geschiedenis van de Heerhugowaardse stolpen in het gebied dat onge veer ligt ten zuiden van de lijn Broekhornbrug en het oosteinde van de Van Veenweg. Voor wie geïnteresseerd is in stolpboerderijen in het algemeen en die van de Waardse stolpen in het bijzonder is dit een waardevol boek. AANBEVOLEN!! Bronnen: fam. Bleeker en Piet Balvers.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2008 | | pagina 21