m BOOED In 1948 werd de eerste auto aangeschaft. Met deze aanschaf kwam het bedrijf langzaam in een stroomversnelling, lang zaam omdat ze de ouderwetse wijsheid, "een bedrijf moet groeien je moet het niet forceren", in gedachte hadden. In 1951 trouwde Piet met Janny de Boer en samen kregen zij een mooi gezin. Geleidelijk aan beginnen vraag en aan bod te veranderen. De klanten kregen be ter vervoer (de auto deed zijn intrede) en gingen zelf hun spullen halen en brengen naar de stad. De bodehuizen in Alkmaar verdwenen en werden op een centraal punt samengebracht. Zo werd het particu liere klantenbestand kleiner en het zake lijke bestand groter. Heerhugowaard begon zich in razend tempo te ontwikkelen, het aantal inwo ners steeg en er kwam veel middenstand bij. Door het zich snel ontwikkelende be drijventerrein werden de vrachten ook groter. Met de enorme ervaring van vader Piet, die had geleerd "we vervoeren alles wat vervoerd kan worden en het blijft ons een eer om de goederen vlug, veilig, onbe schadigd en binnen de afgesproken tijd op de juiste plaats van bestemming af te leveren" bleef het bedrijf groeien. Deze oude bodedienstgedachte zijn ze niet kwijtgeraakt en dat is terug te zien in het hedendaagse bedrijf. In 1970 deed de oudste zoon Peter zijn intrede in de onderneming. De klanten kring groeide en ook het veilingvervoer nam toe. In 1980 kwam de tweede zoon, Jan, de gelederen versterken. Enkele jaren later verhuisde men naar een landbouwschuur een paar honderd meter verder aan de Hasselaarsweg. In 1994 namen Peter en Jan het bedrijf over en trok vader Piet zich terug, hij bleef echter nog jarenlang hand- en span diensten verrichten. Jonge mensen, nieuwe ideeën, want ter wijl de bestelling van pakjes bij particu lieren en middenstanders gewoon door ging, kwam daarnaast het (inter)nationaal De eerste auto werd in 1948 bij Bleeker aangeschaft Piet Bleeker en zijn twee zoons, Peter en Jan tijdens het 100-ja- rig bestaan van het be drijf met hun tweede auto En vandaag een uitgebreid, modern wagenpark

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2008 | | pagina 20