140 JAAR BLEEKER TRANSPORT IN HEERHUGOWAAD Oudste Vrachtdienst Alles werd vervoerd, van levensmiddelen tot kunstgebitten Toen er in Heerhugowaard nog bijna geen middenstand was en de meeste van de bewoners hun brood verdienden in de veeteelt of als boerenarbeider werkten. Toen de Middenweg net een jaar was voorzien van klinkers, zodat men zich niet meer door de modder hoefde te verplaatsen. Toen, in die tijd, we schrijven het jaar 1867, begon Jan Bleeker op de hoek Middenweg/Hasselaarsweg een vrachtrijderij en daarnaast was hij ook nog boerenarbei der om zijn gezin te kunnen onderhouden. Omdat de meeste inwoners van Heer hugowaard geen goed vervoer hadden, de auto was immers nog niet uitgevonden, waren ze aangewezen op iemand die dit voor hen kon doen. Dit gat in de markt werd opgevuld door de ondernemende Jan Bleeker die met zijn vrachtdienst een goede schakel werd tussen de hardwer kende agrariërs in Heerhugowaard en de koopstad Alkmaar. Van alles en nog wat werd met hem meegegeven of via hem besteld: Levensmiddelen, kleinvee, hul len die geplooid moesten worden, medi cijnen etc. Van vader op zoon Jan Bleeker, zoon van Adrianus Bleeker (ook wel Arien genoemd) en Bregje H. H. WaardAlkmaar. Bleeker transport Hoogeboom werd in 1829 geboren te Oude Niedorp. Hij trouwde met Neeltje Verwer. Ze kregen 8 kinderen. Jan over leed in 1894 en Neeltje een jaar later. Het vierde kind ook Jan geheten zette het bedrijf voort. Deze Jan, geboren in 1864 te Heerhugowaard, trouwde met Catharina Somerdijk. Jan overleed in 1939 en Catharina in 1949. Samen had den ze een zoon, ook weer Jan geheten die in 1897 geboren werd en in 1923 de nieuwe opvolger werd. Jan trad in 1923 in het huwelijk met Maria Anna Punt. Jan overleed in 1964 en het vervoerbedrijf werd voortgezet door zijn oudste zoon Piet Bleeker. Met de nu nog in leven zijnde Piet (vader Piet) begon de eigenlijke modernisering van het bedrijf. Van jongs af aan had Piet zijn vader moeten helpen, kreeg daardoor goede kennis van zaken en veel mensen kennis. Na een moeilijke periode in Duitsland hij was door de bezetter daar te werk ge steld, werd het bedrijf na de oorlog weer opgestart, nog steeds met paard en wa gen. Die eerste jaren werd er net als vroe ger nog van alles vervoerd. Van bloemen, vlees en boter voor de keuring op het Landbouwhuis tot staven ijs en kunstge bitten. Hadden de klanten iets te brengen of te halen dan zetten ze een kaart voor het raam. Tekst: Jan Borst Heerhugowaard Jan Bleeker, 1897/1964 met paard en wagen. Op de bok zitten zijn dochters Gitta en Annie 1867 1929 Beleefd aanbevelend. Jn. BLEEKER. HEERHUGOWAARD BV

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2008 | | pagina 19