Agrariërs en hoogleraren van de Land bouwhogeschool uit Wageningen komen er de kunst afkijken en zien het kassen complex uitdijen als de welbekende inkt vlek. Jaap van Langen: "Alton I was na vijf, zes jaar vol, dus gingen we over het spoor verder met Alton II. Daar vingen we tuin ders op die weggesaneerd waren in Sloten en Aalsmeer. Ik vind het nog altijd jam mer dat Alton III niets is geworden. De tuinders zijn 'allegaar' naar de Wieringermeer gegaan". Vermakelijk is het verhaal van Van Langen als hij vertelt over zijn omgang met de 'hoge heren'. Hij was, en is nog steeds, niet de man die opkijkt naar de sterren en strepen op de mouw van ande ren. "Ik heb drie gedeputeerden meegemaakt. Daar kon ik mee lezen en schrijven. Dat waren lekkere "kirreltjes". Wij gingen er altijd van uit dat je nee hebt en ja kon krijgen. Op een regenachtige namiddag kon je vroeger nog wel eens wat regelen. Nu lijkt alles wel over honderd schijven te moeten gaan." Het duurt hem, de 90-jarige met de mo toriek van een jonge vent, allemaal te lang. Jaap van Langen zwaait bij de Altonstichting af in 1982; de 'Jonge Jaap' doet dat in 1990. Terugkijken Of ze trots zijn op wat is bereikt? Jaap Beers:"Wat nu nog braak ligt in het Altongebied wordt binnenkort bebouwd. Bovendien durven de huidige tuinders hun kassen te herbouwen. Dan geloof je in de toekomst." Jaap van Langen:"Je moet toch eens zien wat die tuinders nu doen. Ze halen 's winters de warmte uit de grond en stop pen het er 's zomers weer in. En dan le veren ze ook nog energie aan de elektri citeitsmaatschappijen. De toekomst is aan de kas!" De twee in koor: "We zijn trots op wat er is gedaan. We durven achterom te kijken!" Alton II

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2008 | | pagina 12