structuur in de provincie er bovenop te helpen. We gaan uit die pot snoepen, dacht ik onmiddellijk. Bij de opening zei ik tegen Merks dat wij de paarden voor de wagen zouden spannen als hij voor de haver zou zorgen", merkt Jaap van Lan ded op. De verzuiling wordt er aanzien lijk minder scherp door. Drie katholieke en één algemene tuinbouwverenigingen trekken er samen in op. Jaap Beers: "Ik zei altijd maar dat een katholieke aardappel er net zo uitziet als gen ruim veertig jaar later op. Het laat zich raden: de provinciale 'snoeppot' wordt voor een deel geleegd door Heer- hugowaard. Meer veranderingen Niet alleen de ruilverkaveling speelt vo lop, ook in bestuurlijk opzicht verandert er het nodige. In 1966 zijn er ook ge meenteraadsverkiezingen. Molleman ziet Van Langen om politieke redenen niet erg zitten als wethouder. De laatste heeft zo zijn eigen plannen, want het polderbe stuur heeft meer zijn aandacht. In 2008 motiveert hij zijn keuze met een fraaie beeldspraak: "Water liegt niet, het loopt gewoon naar beneden!". Naderhand zou hij dijkgraaf worden van de polder totdat dit bestuursorgaan opgaat in het Hoogheemraadschap. Van Langen zwaait af: hij is altijd meer een 'doenige' be stuurder geweest dan een pluchezitter. Stapsgewijs De streekverbetering levert nog een voor een aardappel van een protestantse agra riër." In 1967 wordt de Altonstichting opge richt dankzij een Stivasproject (Stivas staat voor STIchting Verbetering Agrarische Sector). Vier tuinders in De Noord - V. de Wit, Nic. de Wit, G. Tesselaar en A. Groot leverden bij de ruilverkaveling behoorlijk wat grond in. Ze kochten twaalf hectare terug met fi nanciële ondersteuning van vrij gekomen geld uit de herverkaveling en het Borg stellingsfonds. "Panklare grond", verduidelijkt Jaap van Langen. "We waren net als nu, project ontwikkelaars. Die vier konden meteen aan de slag, bouwden een huis en kassen op hun perceel en wij zorgden voor goe de afwatering en nutsvoorzieningen. Eerst verbouwden ze nog tomaten, maar na verloop van tijd hadden ze door dat er in bloemen meer brood zat." Inktvlek Het Altonproject zal een tophit worden. I De Altonstraat in 1989

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2008 | | pagina 11