42. 1 En den zien we Theo Ursem weer met z'n bakfietsie vol flesse teugen wind in trappe met ze tong een me ter uit z'n s...mond. En den komt de kabbelaan die wul hem net efïïes passere, want die raait weer met een rotgang heêl de parochie in het rond. Sieme Dam z'n kar, een stok tussen de spake, want aars mocht dat ding vezelf an 't raaie rake, En den zien we dokter Hageman, die raait weer met een vaart, zeker weerders een paar zieke in De Waard. 4 Maar behalve met die trekkers is het ok wat met die auto's, ieder jaar zien je d'r meer, deer bai Piet Bleiker op het ploin. 't Hoeft nag effetjes te duren, den kin ieder meist weer fletse, want voor al die luxe auto's is dat plekkie veuls te kloin. Maar voorlopig hoefje deer niet om te kniezen, want as Hugo Boys geregeld bloift verlieze, degradere ze en raakt de hele boel over de kop; het terrein deer kinne den die auto's op. In de verte komt een fietser en die stopt bai alle huize, met een grote tas vol brieve, dat is vast Jaap Beers, de post. En die bringt bai heêl wat mense van die blauwe enveloppies, regelrecht van de belasting, reken maar dat dat weer kost. Arie Dekker zien we langs de huize vente met ze knoopies, elestiek en peperemente, En den ziene we Pauw Oudeman, z'n wage vol met kool, noh, van ons part ging die rotzoód nei Tiroöl! En den ziene we de auto's van Roin Snel en van Jan Bleeker maar die binne net 't zelfde, deer is gien verskil te zien. Gertje Veldman zit verskólen op zo'n grote blauwe trekker en Piet Kager, met ze lappiesauto, zwaait nei iederien. En den fluite we d 'rs nei een pittig grietje, maar dat wordt vezelf weer niks, want nie mand ziet je. Want wanneer je in De Waard vandaag de dag gien trekker raai, noh, den hoor je d'r gewoonweg niet meer bai. de Strukketrekkers eind jaren '50 vlnr. Siem de Haan, Piet Ooyevaar, Gré Limmen, Jan Limmen. voorgrond: Kees Mars

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2007 | | pagina 44