"STRUKKENTREKKE" Het zal eindjaren vijftig geweest zijn dat in 't Noord-end, zoals De Noord toen nog door iedereen genoemd werd, de mondhar- moniaelub 'Diatonica's' opgericht werd. Dit 'orkestje' met als dirigent Muus Bakker uit Langedijk, draaide al spoedig volop en dat leidde er toe dat er na enkele jaren zelfs een z.g. 'revue' op het programma kwam. Dat hield in: een bonte avond, met naast muziek ook liedjes en schetsjes, door eigen mensen gebracht. En een befaamd onderdeel was in die tijd het optreden van 'De Strukkentrekkers'. Dat was een klein groepje van zes perso nen, die in blauwe kiel, rooie zakdoek en met Westfries zwart petje op, dialectnum mers brachten. Dit alles in navolging van de in die jaren landelijk bekende boerenblaaskapel "De Boertjes van Buten" met Lubbert van Gortel en Gait-Jan Kruutmoes. De Heerhugowaardse groep bestond uit: Jan Limmen en diens zus Gré, Piet Ooyevaar, Siem de Haan en Kees Maas, allen mondharmonicaspelers, met als drummer Chris Ursem die toen hoogstens elf jaar was, maar juist daardoor een leuk cachet aan de groep gaf. Daarnaast zongen Siem en Kees, alleen of samen, zelfgemaakte liedjes in dialect, juist zoals hun grote voorbeelden dat deden En het topnummer van het groepje, was zonder enige twijfel het z.g. 'Strukkentrekkerslied'. Dit lied werd zelfs zo'n succes, dat het ook wel, los van de Diatonica's, op verzoek van Noordenders soms op feestjes en bruilof ten gezongen werd. Daarom hier nog eenmaal de tekst van dat lied waarin 't Noord-end uit eindja ren vijftig met haar middenstanders en verenigingen door Siem en Kees bezon gen werd. Strukkentrekke Iedere dag om half nege, gaan we langs de Waardse wege want den binne we op weg toen nei ons werk. En den zien je ons weer raaie, op het fiet- sie met z'n baie, langs de skoól en langs de kapper en de kerk. Den beginne we as gekke, alle strukke uit te trekken van het kop-end tot de alderleste laag, maar nei een toidje, noh den stoppe we weer graag, en den leune we op onze strukketrekker en bekoike alle mense d'r 'rs lekker: Tekst en beeld: Siem de Haan De Strakke/rekkers vim: Herman Tamis, Siem de Haan, Gré Limmen, Chris Ursem, Kees Maas en Jan Limmen

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2007 | | pagina 43