Stationweg) waardoor er minder melk ge reden ging worden. Bovendien ging men in 1930 van start met de aanleg van de provincialeweg die later de A. C. de Graafweg zou gaan heten. Aangezien de nog nieuwe woning van Duinker op het tracé van de aan te leggen weg stond, stond moest het huis dus al na enkele jaren gesloopt worden, evenals de woning van de buren ernaast. Ook aardig om te vermelden is, dat het nog nieuwe huis toen steen voor steen werd afgebroken en later in St.Pancras aan de Achterweg weer werd opgebouwd. Voor de familie Duinker werd er dus, in 1930, andermaal een nieuw, en voor die tijd heel modem huis gebouwd wat er nu nog altijd zijn mag. Ongelukken Dat er ook in die tijd al auto-ongelukken gebeurden is niet zo vreemd en ook zoon Dirk kreeg er een keer mee te maken toen hij met zijn wagen tussen Schagen en Schagerbrug onder de tram geraakte. Hij leek aanvankelijk spoorloos maar kroop even later, tot ieders verbazing vrijwel on gedeerd onder de tram vandaan. Ook raakte er een keer een T-Ford van de familie in sloot. Zo'n wagen had in die ja ren nog maar één deur en de auto kwam met die zijde aan de onderkant in de sloot terecht, maar gelukkig liep toch ook dit ongeluk goed af. Er waren in die jaren trouwens ook wel aardige dingen te beleven, zoals de ritten met de taxi, die inmiddels vervangen was door een Chevrolet. Adriaan ging daarmee b.v. vaak vrijdags met een stel veehande laren naar de markt in Leeuwarden en dat waren leuke dagen. Halfweg jaren "30 raakte het melkrijden over en konden ze leven van de rest van het bedrijf. Ook werd vanaf die tijd de taxi gebruikt voor ziekenvervoer. Dan werden de banken vlak geklapt en een bed in de auto geplaatst. In 1943, toen hij op leeftijd was, werd het bedrijf verkocht aan de familie Jongkind waarvan de jongste dochter Gré met haar man Cees Grootjes, nog steeds in het huis woont en het bedrijf zoals aan het begin gezegd, beheert. Alleen het taxibedrijf is in de jaren '80 overgenomen door de heer Piet Dekker aan de Laanderweg die daar ook de begra fenisonderneming van de Familie Wolfs winkel gekocht had en deze tot heden nog steeds in bedrijf heeft. De Duinkers verhuisden toen naar Verlaat nr. 10 en nog weer later zijn ze bij dochter Stijntje in Bergen gaan inwonen. In 1963 overleed Adriaan daar op 81-jari ge leeftijd. Het nieuwe Intis met de benzinepomp, rechts de A.C. de Graafweg De tankwagen staat benzine te lossen. Omstreeks 1932

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2007 | | pagina 30