'benzinepomp' nog tot vandaag gebruik wordt. Leuk om te vermelden is dat de prijs van de benzine in die tijd 5 cent per liter be droeg. Opmerkelijk In 1924 werd door een buurman, Jan van Leijen, een heuse auto gewonnen, een T-Ford. De man kon daar uiteraard nog helemaal niet mee omgaan en verkocht de wagen dan ook aan Duinker, die hem vanaf toen ging gebruiken als taxi Zoon Jan heeft er in dat jaar zelfs nog mee op de kermis van Oude Niedorp gestaan, want een auto was in die tijd nog echt iets bijzonders en nog maar weinig mensen hadden in zo'n wagen gezeten. Hij maakte dus tijdens die kermis ritjes waarbij men sen voor 25 cent per persoon mochten meerijden. Het was dus al met al hard werken voor de familie Duinker, want moeder Maartje, die, later ook met dochter Stijntje de pomp bediende, had daarbij ook nog zo'n tweehonderd schapen en kippen plus en kele koeien te verzorgen. Veranderingen In 1928 trouwde zoon Jan en begon een kruidenierswinkel aan de Basserweg (nu honderd meter verderop in het Verlaat een aannemersbedrijije had, een nieuw huis gebouwd. Vrijwel gelijktijdig werd er voor de benzine een 'echte' pomp aangeschaft van Shell die nog niet elektrisch was, maar waarmee letterlijk met de hand gepompt moest worden. Je zag dan 2 glazen buizen van elk 5 liter waarin door het pompen met een zwengel, benzine kwam. Daarna werd de verbin dingsslang in de tank van de auto gedaan en de kraan geopend. En dat pompen gebeurde dan net zoveel keren als nodig was om de tank van de au to te vullen. Vandaar ook dat het woord In 1922 gingen de paarden weg en er kwamen 3 T-Fords voor in de plaats. De rechter is de wagen die werd gewonnen door een buurman vimDirk Duinker, Jan Duinker, Stijntje Duinker(voor) en daar achter haar moeder Maartje, Adriaan Duinker links Adriaan Duinker Rechts: Jan Duinker. Hij had later een krui denierswinkel aan de Basserweg, Later de Stationsweg, in het pand waar nu kapper Schouten is gevestigd De T-Ford is de auto die door de buurman werd gewonnen en werd overgenomen door Adriaan

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2007 | | pagina 29