15. Ook fouragehandel 'Nieuw Leven' is jaren café geweest. Piet Bloothoofd verliet deze uitspanning in 1922 toen hij in Alkmaar café Muizenvreugd overnam. Na Jan Veldman was Cor Ursem de laatste kastelein van Nieuw Leven. Ursem had er ook een krui denierswinkeltje en fouragehandel. In 1967 maakte hij plaats voor Jan Groen, maar al eerder was Cor Ursem gestopt met het café. Jan Groen maakte van de kruidenierswinkel een Sperwer. Zijn zoon Jan nam de winkel over. De vroegere opslagruimte van caféhouder Cor Ursem (het schuurtje geheel links op de foto) is winkelruimte geworden. Dag van de koorzanger Als koorzanger kwam Piet Kager met eni ge regelmaat in het café Nieuw Leven. „Als we bij een bruiloft zongen, kreeg ie der twee kwartjes", vertelde hij in 1995. „Eens per jaar kregen wij dat uitbetaald. Dat was op de dag van de koorzanger, eind november met het Sint Caecilia- feest." De luifel van de uitspanning legde rond 1948 het loodje. Kort daarna werd ook de sloot langs de Middenweg gedempt, in fa sen. De demping was een initiatief van de plaatselijke middenstanders, verenigd in de afdeling Heerhugowaard-Noord van de R.-K. Middenstandsbond 'De Hanze'. De uitspanning van Piet Sloothoofd was café Nieuw Leven (met luifel en geheel links de schuur). Buiten staan Bloothoofd, zijn vrouw Jantje Tesselaar en hun kinderen De Middenweg in De Noord anno begin 1996. De schuur van Nieuw Leven is super markt 4=6 geworden. Linker buur (niet zicht baar, wel de uitgestalde fietsen) is rijwielhandel Edwin Groen. KSSiffllïJ»;

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2007 | | pagina 17