TWEE KWARTJES VOOR KOORZANGERS VAN NIEUW LEVEN 14. Tweede Kilpad Hugo Hairshop, Middenweg 239 en sinds bijna dertig jaar situatie 1995) de kapsa lon van Fred Stuifbergen, is gebouwd als woning voor Cornelia Dekker - de wedu we van de eerste bakker Cees Rood. Het is het pand met de hoogste kap, bij de elektriciteitspaal (nu lantaarnpaal). Op deze plek stonden eerder twee huisjes, aan het Tweede Kilpad (nu Van Loonstraat). Daar woonden Cees Brink (had een scheersalon) en schoenmaker Janus Swinkels. Na de weduwe Rood- Dekker woonden er onder meer zoon Henk Rood en zijn vrouw Nelie Wester, Luwe van der Pal (verkocht garen en band) en Reinier van Langen. 'Fijne slager' Middenweg 241 (in 1995 Trekpleister en stomerij Cristal Cleaning) is onzichtbaar. Middenweg 243 (slagerij H. en A. Groot en Pizza Mia) stak in de jaren dertig een stuk naar voren. Halverwege de jaren twintig was Cees Jong de eerste slager in dit pand. Eerder rentenierde daar boer Willem Oudhuis. De volgende slagers wa ren Jan Groot en Cees van Schie. Vooral Van Schie blijft in herinnering als een 'fij ne slager'. De Heer van Jericho De verdwenen schuur naast de slager was de doorrij stal van café Halfweg. Halverwege de Middenweg was de her berg van Simon Klaver een geliefde pleis terplaats. Na kastelein Jaap Wester kwam Henk van den Heiligenberg. Hij bedacht de naam De Heer van Jericho - de huidige naam van het etablissement. Met het verdwijnen van het paard als rij dier had Cor Wester een timmermans werkplaats ingericht in de doorrijstal van vader Jaap. Over het samen met Niek Groot steentjes gooien naar de paarden in de doorrijstal zegt Jan Rood: „De mest brachten we dan naar de gebroeders Dirk en Cees Tromp. Die boerden op de stolp achter nu (in 1995) Borst Meubelen, Middenweg 251. Met de verdiende drie centen konden we snoep kopen bij Teuntje Zut." Eenzame fietser Het grote pand in de verte op de oude foto is Middenweg 254. In 1995 bewoond door de familie Cornet, eerder door Piet Zut, Arie Zut en Piet Commandeur. Het woonhuis Middenweg 252, in de knik, is later gezet. Lange tijd woonden er de dames Scholten. Annie en Alie waren dochters van Piet Scholten, schilder aan de Middenweg. In 1995 woonde er Tinus Jak. Dorpsgezicht besluit met de man op de fiets, die de gehele - beklinkerde - Middenweg voor zich alleen heeft. De man is Jan Buisman van het Verlaat, de gistboer. 'Uitspanning Bloothooft Heer Hugowaard' vermeldt de oude foto. De prachtige prent van rond 1920 toont links op de voorgrond het bedoelde café, genaamd Nieuw Leven. Het is verbouwd tot supermarkt 4 6 van Jan Groen, Middenweg 552 ook in dit verhaal betreft de huidi ge situatie het jaar 1995). De foto's van toen en nu van hetzelfde plekje aan de Middenweg in De Noord to nen veel verschillen. De eindeloze rij ie pen richting het zuidend zijn verdwenen, de wegsloot is gedempt. Heerhugowaarder Piet Kager heeft het allemaal meegemaakt. Als jochie liep hij dagelijks van het Verlaat naar de Sint Jozefschool aan de Middenweg, toen tegenover de Donkereweg. In 1934, tien jaar na zijn geboorte, ver huisde het gezin Kager na het overlijden van vader Hendrik naar De Noord. Van 1957 tot 1969 dreven Piet en zijn vrouw Riet Groenland een manufacturenzaak op Middenweg 554. Daar heeft Edwin Groen nu keuze uit 250 gebruikte fietsen. (Piet Kager is in 1998 overleden op 74-jarige leeftijd.)

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2007 | | pagina 16