voorval waarover later veel werd gepraat en gelachen. In ieder geval was het voor dokter Post - die later natuurlijk werd op gehaald - geen reden om Janus te ont slaan. Van Janus voor Janus! Een ander leuk voorval gebeurde tijdens het veertigjarig jubileum van Janus. Schoenmaker Janus Swinkels toonde hier bij zijn genegenheid door hem een paar pantoffels te schenken. Bij het geschenk voegde hij een brieve: "Van Janus voor Janus". Toen tien jaar later tijdens het vijf tigjarig jubileum opnieuw een paar pan toffels door de familie Swinkels werd aangeboden, werden deze bezorgd door zoon Janus van schoenmaker Janus Swinkels. De tekst op het brieve luidde nu: "Door Janus, van Janus, vóór Janus". Op 30 oktoberl980 overleed Janus Boekestein, die zijn hele leven vrijgezel was gebleven. Hij werkte een halve eeuw bij een zelfde baas! Dat kennen we tegen woordig niet meer. Hoewel, de periode dat jongeren beweerden dat het goed zou zijn om meerdere keren van werkkring te veranderen, waardoor je kon bogen op ruime en veelzijdige ervaring, lijkt dit op dit moment wel weer achter de rug te zijn. 1 .dr. Spiering 2.dr. Swart 3.echtgenote dr. Swart 4.Geertje Oudeman-Bruin 5. Winnie Boekestein 6.nicht Grietje Pot, dochter van Kobus Pot 7.zwager Jan de Jong 8.politieagent Bleijendaal 9. mevr. Boekestein 10. Van der Meer, dir. Excelsior en bestuurslid W. Kruis 11. nicht Boekestein 12.Klaas Oudeman, bestturslid W.G. Kruis 13.onbekend 15. Janus Boekestein, de jubilaris ló.schilder Gijs Dirkmaat 17.zuster Baajje Pot-Boekestein 18.zwager Kobus Pot 19.burgemeester Sutman Meijer 20.een zuster van Janus 21.onbekend 22.onbekend 23. Griet van der Pal, vroedvrouw 24.Gerard Specker, gem. secr. 25.een broer, timmerman Bertus Broekestein 27.Jannie Dekker 28.mevr. Herckenrath 29.dr. Herckenrath 30.Afra Molenaar, huish. hulp 31Leida Becker, huish. hulp 32.Patricia, dr. van fam. Herckenrath

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2005 | | pagina 6