TERUGBLIK OP DE KINDERRIJKE MIDDENWEG "Ons buurtje" dat ze als jong meisje even mocht helpen bij buurvrouw Laan, die in het kraambed lag. Burenhulp was in die jaren heel ge woon. In die tijd werd er door de firma J. Borst ook als nieuwigheid schrikdraad verkocht aan de boeren om het vee binnen het wei land te houden. Een demonstratiemodel stond voor de winkel opgesteld, in de vorm van een weilandje van ongeveer 4 vierkante meter, omgeven door schrik draad. Het was de kunst om kinderen te laten schrikken door ze even aan de draad te laten voelen. Iedereen wilde wel even proberen om de draad vast te houden. Zo gauw er kinderen langs liepen, waren er In de jaren rond 1945 was het stukje Middenweg in de omgeving van de eerste Dionysiuskerk in het Centrum van Heerhugowaard, samen met het aansluitende deel van de Honden weg (nu Van Veenweg) heel kinderrijk. Mevrouw Annie Tamis-Laan kijkt in dit stuk terug op die jaren en stelt ons voor aan de toenmalige bewoners en hun kinderen. In de jaren veertig kende het stukje Middenweg bij de Dionysiuskerk veel kleine bedrijvigheid, maar vooral veel kin derpret. We noemden dat "ons buurtje". Wie woonden er zoal? Vanaf de Kolk ge zien de hele kleintjes van Stet en de kin deren Breed (Breeds' Warenhuis). Ze had den daar veel jongens en één meisje. De jongens hadden achter het huis enige tijd hokken met, als ik 't me goed herinner, bevers waar we dan met de hele buurt gingen kijken. Wij, de Laantjes, woonden naast Japie Borst en Duw. We dachten als kind dat het zijn vrouw was, maar la ter begrepen we, dat Duw zijn zus was. Ze hadden een winkel in elek triciteitsartikelen (nu Beemster Expert). Ook om te kunnen verkopen aan de klanten hadden ze natuurlijk als een van de eersten televisie. Dat was een feest voor ons, want op za terdagmiddag mochten we t.v. ko men kijken met z'n allen. Eerst moest er een cent in het missiebusje in de keuken en dan mocht je in de kamer voor de buis! Er werd gecon troleerd of je klompen buiten wel netjes stonden, anders werd je terug geroepen. Als je klompen weg wa ren, had hondje Pukkie ze wegge sleept. Het favoriete programma was: Dappere Dodo. Ze hadden 'n pleegdochter, Corrie Bakker, die la ter wijkverpleegster werd en jaren lang in het dorp heeft gewerkt. Zij dankte haar "roeping" aan het feit, Annie Tamis-Laan Heeg Hugowsard, Middi Middenweg Heerhugo waard Deze foto is omstreeks 1945 genomen vanaf de toren van de toen malige Dyonisiuskerk in richting van De Noord Eerste huis linksonder fam. Laan, 2e Japie Borst, daarnaast het huis van mevr. Konijn- Breed (nu Expert Beemster) en Breeds warenhuis. Het water daarnaast, de Kolk, is een over blijfsel van de sloot aan de westkant van de Middeneweg die al voor de oorlog werd gedempt. Verderop de schoorsteen van zuivel fabriek Excelsior Collectie O. Tamis

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2005 | | pagina 54