"DE OVERHAAL" IN NIEUWE JAS De Overhaal Voorwoord Dit is de eerste "De Overhaal" in een nieuwe jas. Elk jaar zal de stichting Historisch Heerhugowaard dit tijdschrift maken. Overhaal heeft bij dit nummer in een nieuwe outfit een dubbele betekenis. Wij willen namelijk zoveel mogelijk mensen overhalen om zich te abonneren op dit tijdschrift. En dat heeft ook weer een dubbele bete kenis. Meer abonnees maken het dat "De Overhaal" rendabel is om uit te geven. En de andere betekenis laat zich goed ra den: wij willen u graag informeren over de historie van Heerhugowaard. Elk jaar zullen wij "De Overhaal" vullen met lezenswaardige artikelen over de ver leden tijd. Onvoltooid verleden tijd vin den wij als het gaat om Heerhugowaard van toen. Door over het verleden te schrijven hoopt de redactie die onvoltooi de tijd stukje bij beetje te voltooien. Op die manier wordt de verleden tijd ge koppeld aan de tegenwoordige en de toe komstige tijd. Op pagina 1 kunt u lezen hoe u zich kunt abonneren op "De Overhaal" En nog even dit! Wij weten dat er op zol ders of achter in zelden meer geopende kasten schoenendozen met oude en ver geelde foto's liggen. Geef een seintje aan onze stichting en wij komen ze graag op halen of kopiëren. En als u de redactie wilt voeden met historische informatie horen wij dat ook graag. In de colofon staat het adres, telefoonnummer en het e-mailadres. De redactie De overhaal was, in de vorige eeuw, een simpele maar praktische vinding en zorgde in die tijd, bij het waterverkeer, voor goede, goedkope verbinding. De overhaal blijkt nu nog steeds te bestaan in een vorm die meer past bij het heden en brengt zo vandaag een verbinding tot stand met de vroegere tijd, het verleden. De overhaal tracht nu op déze manier, al moet men er iets voor betalen, tot kijken naar vroeger, want daar gaat het om de inwoners over te halen! Siem de Haan

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2005 | | pagina 4