Vriendennieuws Ziet hier: de voorjaarsuitgave van ons vriendencontactblad De Overhaal met nieuws over "25 jaar Poldermuseum", over de Heerhugowaard., over de tentoonstellingen, over het gereedschap "de snik", etc. Algemene ledenvergadering Bijgaand treft u de uitnodiging aan voor de Algemene Ledenvergadering, deze is gepland op dinsdag 11 mei 2004 om 20.00 uur in het Poldermuseum, waarna er zeker genoeg tijd en gelegenheid is om het museum te bekijken. Komtmet velen!!. Verder treft u in deze Overhaal een acceptgirokaart aan voor uw financiële bijdrage over 2004 en de penningmeester ziet deze graag z.s.m. tegemoet. Om de ledenadministratie zo correct mogelijk te houden, vragen wij u om adreswijzigingen en aan- en afmeldingen toch vooral aan ons door te geven. In dit nieuwe seizoen kunnen wij weer rekenen op ondersteuning van de enthousiaste surveillant, handige klusser, de hulp bij het schoonhouden, de rondbrenger van de Overhaal enz.en weet, wij waarderen dat zeer Kopij en suggesties voor de Overhaal blijven altijd zeer welkom, evenals reacties op dit en vorige nummers. Schrijft, belt of e-mailt u met de redactie, u vindt de adressen, tel.nummers en e-mailadres aan de binnenzijde van de omslag. Namens het bestuur Greet Zuurbier-Strooper Tentoonstelling 2004 In 1979 werd gestart met het Poldermuseum gelijk met het 350-jarig bestaan van de polder Heerhugowaard. De polder bestaat dit jaar 375 jaar en het Poldermuseum 25 jaar. We willen van de afgelopen 25 j aar middels een overzicht in het museum aan u laten zien welke tentoonstellingen er zoal zijn geweest. We halen de middenstand naar voren van omstreeks half vorige eeuw, oud- Heerhugowaard krijgt natuurlijk de nodige aandacht en de burgemeesters van de afgelopen jaren worden, fraai gefotografeerd, ook belicht. Alleszins beziens- en wetenswaardig In de Vriendenkamer is een expositie van geometrische houtplastieken. Moderne en abstracte kunst van en gemaakt door Ton Schotten, vrijwilliger in ons museum. Wij zijn ook van plan om een paar avonden te organiseren over Heerhugowaard. Een avond met een lezing over "de bedijking van Heerhugowaard' en 2 avonden met "dia 's over Heerhugowaard'. Houdt de regionale dag- en weekbladen in de gaten voor de juiste data en aanvangstijden De openingstijden van het Poldermuseum zijn verruimd: van 13.30 tot 16.30 uur elke zaterdag en zondag en ook iedere eerste woensdag van de maand. Op afspraak kunt u ook het Poldermuseum boeken, dan even bellen naar: 072-5715019 of 072-5713545. Het Poldermuseum is op 16 april officieel geopend en we gaan door tot en met 7 november. U bent van harte welkom. Vriendelijke museumgroet, Jan de Vries Opening seizoen 2004 Onder grote belangstelling is het nieuwe seizoen op 16 april geopend. De diverse sprekers blikten terug op de ontwikkelingen van de afgelopen 25 jaar en de expositie "kleur en plastiek" met werk van Ton Schotten werd, ingeleid door Hans Rozenhart, geopend. Deze expostie blijft het hele seizoen te bezichtigen POLDERMUSEUM de stichting 'Den Huygen Dijck" het Poldermuseum Steven Yperlaan HansEskens Hans Rozenhart Ton Schotten geeft uitleg bij zijn werk

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2004 | | pagina 3