Zo komt u bij het i Poldermuseum Nieuws van de Stichting "Den Huygen Dijck' Inmiddels hebben we de opening van seizoen 2004 al weer achter de rug. Een groot succes, want wat willen we nog meer dan op de 25e verjaardag van het museum onze vaste trouwe groep gasten begroeten. Met ruim 50 personen was de pompruimte goed gevuld. Na mijn inleiding was het woord aan oud-notaris Hans Eskens om wat te vertellen over de beginjaren. Immers zijn inzet leverde toentertijd niet alleen een secretaris, notaris Helmer Post, maar ook een penningmeester, kandidaat-notaris Idema. Bij vernieuwing van meubilair in het notariskantoor was het poldermuseum altijd de eerste begunstigde. Zo ook de ronde tafel in de vriendenkamer, die eens de huiskamertafel in huize Eskens was. Hans onderstreepte dat in het begin doorzetten belangrijk was, maar dat de periode daarna minstens zoveel energie heeft gevergd. Volharden om continuiteit te waarborgen vereist een hele trouwe groep enthousiaste vrijwilligers. Gelukkig hebben we die, alhoewel nieuwe aanwas altijd welkom en noodzakelijk is. Daarna vroeg Mart Kuiper het woord. In zijn functie van penningmeester van de Vrienden bood hij een zeer gewaardeerde cheque aan van 2500 euro als bijdrage van de vrienden in de verbouwing. Ton Schotten, die dit jaar als vriend in de vriendenkamer exposeert met zijn "Kleur en Plastiek" leidde daarna zijn gast in. Wiskundeleraar Henk Rozenhart vertelde hoe hij Ton met zijn wiskundige houten plastieken had leren kennen en waarderen. Daarna konden de gasten rondgaan langs de Jubileumtentoonstelling "25 jaar Poldermu seum" (samengesteld door Jan de Vries, Henk Kauw en Andrea van Bakel) en de plastieken. Er waren vanwege het 25-jarig jubileum extra feestelijke hapjes bij de borrel. Lies van Bakel heeft zich daar bijzonder voor ingezet. Toch wil ik nog even terugkomen op de verbouwing. Door alle vertragingen met de bouwvergunning, maar ook met het rond krijgen van de financiering werd de openingsdatum toch weer kritisch. Elk jaar nemen we ons voor om voldoende speling te nemen, maar altijd blijkt weer de noodzaak daar voor een eindsprint. Gelukkig is het resultaat van de verbouwing verbluffend. Gem Bot, zoon van Nico Bot, leidt het werk en het mag er zijn Kozijnen ramen, deuren en de daken van de zijgebouwen worden onderhanden genomen en komen als herboren uit de strijd. Als we nu weer langs het museum rijden dan kunnen we er weer trots op zijn. Poster De (gedeeltelijk) afgebeelde poster op de voor pagina van dit blad is ontworpen door Andrea van Bakel. Ook ontwierp zij een fraaie kalen der met foto's van Heerhugowaard. Alle aanwezigen bij de opening van het nieuwe seizoen kregen een gratis exemplaar uitgereikt. 1 Adres: Huigendijk 17, Heerhugowaard Postbus 220, 1700 AE Heerhugowaard Telefoon: gedurende openingstijden 072 - 5741159 buiten openingstijden 072 - 5713545 of 072-5715019 Bereikbaarheid: Connexxion bus 160, halte begin Middenweg/tuincentrum Connexxion bus 162, halte hoek Oost Tangent/Huigendijk Ook uitstekend bereikbaar per auto en fiets. Eigen parkeergelegenheid Openingstijden: 12 april t/m 2 november op zaterdag, zondag en iedere T woensdag van de maand van 13.30 - 16.30 uur en op afspraak Toegang: Volwassenen 1 ,- Kinderen tot 12 jaar 0,50 Poldermuseum Heerhugowaard LANGEDIJK/ St. PANCRAS HEERHUGOWAARD BUSHALTE POLDER MUSEUM OUDORP/ ALKMAAR Het Stichtingsbestuur, Steven H. Yperlaan, voorzitter k/-'

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2004 | | pagina 2