rendabel een nieuwe bron te slaan of groot onderhoud te plegen. Gelukkig kwam in de tweede helft van de vorige eeuw de aardgasvoorziening en elektrificatie op het platteland ook goed op gang. Anno nu, heeft in het oostelijk deel van Noord Holland een vereniging van 150 brongashouders, na lang procederen, vergunning gekregen onder bepaalde voorwaarden de bronnen te handhaven. Redactie: Veel installaties werden opgedoekt en de gaten gedempt, maar de afvoer van het water blééf stromen. En een mooi voorbeeld daarvan is te vinden nabij Rustenburgerweg 165 in 't Kruis, waar Jan Rood in de jaren zestig het "spulletjevan Klaas Dekker overnam en de brongas-ketel werd geruimd. De afvoer bleef evenwel stromend uitkomen in de sloot naast Cees Offringa, tegenover de "kolk". Vorig jaar werd deze sloot gedicht en kreeg een toplaag met gras. Op een paar meter vanaf de weg vind je op de scheiding een m2 uitsparing in de tuin. Daar ligt de zo noodzakelijke put om het nog steeds stromende gas houdende kwelwater afte voeren. Even voorstellen De Onderhoudsploeg De Onderhoudsploeg bestaat momen teel uit 3 vrijwilligers die iedere maandagochtend onderhoud en reparaties in en om het museum verrichten als schilderwerk, tuinwerk, technisch onderhoud, schoonhouden van de goten etc. Ook het opknappen van stukken uit de museumcollectie behoort tot de bezig heden en binnenkort wordt met binnen- schilderwerk begonnen. U ziet, een enthousiast team dat veel nuttig werk voor het museum verzet. v.l.n.r. Cees Klercq, Gerard Blauw en Cor v.d. Klooster Polderlied Een kerk met een koepel die oigelijk niet voegt, een man op een trekker die zaait en die ploegt, wat koeie, wat kasse en slöte met kroos deer bin ik nou kuin op, ja harstikke groös Refroin Ik kom uit de polder die loit tussen Alkmaar en Skagen en Hoorn. Ik kom uit "De Waard" zouwe zegge, wie luistert die ken het wel hore. Deer heb je de Middenweg, met alle twei kante een sloot, deer weune de joös van Van Skage, Van Lange, van Groen en Groot Wai hewwe gien swumbad maar wel "De Spoorput" en de halft van de winter is alles hier prut. En prachtige grachte die kenne we niet, maar we hewwe "De Frik" en "Het Vrouweverdriet!" We hewwe hier seumers maar woinig mooi weer en as het niet waait, nöh den regent het weer. Maar 't poldergemaal dat haalt alles weer weg, dus 't leven is goed, deervandaan dat ik zeg: 10 (Lied gemaakt voor revue t.g.v. 350jaar polder Heertiugowaard najaar 1979. Tekst: Siem de Haan, muziek: Wil Does) 11

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2002 | | pagina 7