Zo komt u bij het Poldermuseum Poldermuseum Heerhugowaard ia aas Nieuws van de Stichting Met het naderende eind van het expositie seizoen in zicht mag best al even teruggeblikt worden. De tentoonstelling met molens als thema en samengesteld door Henk Aandewiel en Jan de Vries is een groot succes gebleken. Het bezoekersaantal is inmiddels de 1500 gepasseerd en we hebben nog even te gaan. De vrijwilligers hebben weer flink hun steentje bijgedragen in het onderhoud. Toch kunnen ook zij niet voorkomen, dat we geleidelijk toe komen aan een professionele onderhoudsbeurt aan het uitwendige van het museum. Er moet worden gevoegd, kozijnen moeten worden vervangen, dakonderhoud van de vriendenkamer. Deze zaken kunnen wij echt niet zelf uitvoeren. Aangezien het museum inmiddels tot de gemeentelijke monumenten behoort, is er ook van gemeentewege controle geweest op onze plannen, tevens is bij dezelfde gemeente om een extra monumenten-subsidie gevraagd. De voortekenen zijn niet ongunstig. Echter het totale bedrag voor deze onderhoudsbeurt is nog niet beschikbaar. Daaraan wordt binnen het bestuur in samenwerking met de voorzitter van de Vrienden hard gewerkt. We zijn optimistisch over de toekomst en denken toch binnen niet al te lange tijd te kunnen beginnen. Ook is de populariteit van het museum als trouwlocatie verder toegenomen. We verbaasden ons daarover wel een beetje, aangezien regelmatig in de pers te lezen is dat de trouwlust in Nederland enigszins is afgenomen. Huygen Dijck" Opvallend is dat van de bezoekers van trouwerijen een flink percentage later terugkomt om het museum te bezoeken. Het samenwerkingsverband van de musea in dekop van Noord-Hollandinhetproject 'Top van de Kop" is dit seizoen van start gegaan en alweer beëindigd. Alhoewel we alleen voor ons zelf kunnen spreken is het resultaat niet bemoedigend. Ook was de belangstelling voor de overigens interessante lezingen zowel in Alkmaar en Heerhugowaard enigszins teleurstellend. In hoeverre deze gecombineerde aktiviteiten, die voor de kleinere musea toch als vrij kostbaar moeten worden aangemerkt, worden voortgezet is voor het bestuur nog onzeker. Wij houden u op de hoogte. Langs deze weg alvast onze dank voor uw inzet voor het seizoen 2002, 1 Adres: Huigendijk 17, Heerhugowaard Bereikbaarheid: bus 160, halte begin Middenweg. Ook uitstekend bereikbaar per auto en fiets. Eigen parkeergelegenheid. Openingstijden: zaterdag en zondag van 14.00 -16.00 uur en elke eerste woensdag van de maand van 14.00 - 16.00 uur Groepen op afspraak. Tel. 072 - 574 11 59. Buiten openingstijden 072 - 571 35 45 571 04 01 Toegang: Volwassenen 1,- Kinderen tot 12 jaar 0,50 waard Alkmaar POLDEHMUSEU Hoorn Amsterd Het Stichtingsbestuur, Steven H. Yperlaan, voorzitter

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2002 | | pagina 2