Hoe komt u bij het Poldermuseum Nieuws van de Stichting "Den Huygen Dijck' Het voorjaar dient zich weer aan en dat kunnen we ook zeggen voor de activiteiten in het museum. De grote schoonmaak door de dames onder leiding van Alie Beers had traditiegetrouw plaats en ook de Werkgroep Onderhoud, onder aansturing van Gerard Blauw was de hele winter aktief. Deze winter werkten Henk Aandewiel en Jan de Vries aan de nieuwe tentoonstelling voor seizoen 2002. Na Water en Water, dat twee jaar liep, krijgen we nu Wind en Molens. De heren leggen op dit ogenblik de laatste hand aan de panelen en zullen u verderop in deze Overhaal meer vertellen over de expositie en de opening. In de Vriendenkamer komt een tentoonstelling in samenwerking met de gemeente Heerhugowaard over de Waardse monumenten. Het leek ons leuk om meer bekendheid te geven aan deze vrij recent samengestelde beschermde groep monumenten, waartoe ook het Poldermuseum behoort. De buitenzijde van het museum behoeft dringend onderhoud, dat zal u niet zijn ontgaan daaraan is deze winter ook gewerkt. Er is door bestuurslid Nico Bot een prioriteitenlijst samengesteld en een kostenraming gemaakt. Met deze raming in de hand is door de penningmeester Sam van Bakel bij de gemeente een subsidieaanvraag gedaan. Wij hopen en vertrouwen erop, dat dit najaar met groot onderhoud aan de buitenzijde een begin kan worden gemaakt. Zowel het museum, als de gemeente hebben er belang bij, dat het oude poldergemaal weer een monumentaal pareltje wordt. publicaties van deze aard. Het bestuur heeft Henk dan ook gecomplimenteerd cn was blij te vernemen dat de 2e druk inmiddels is verschenen. Jan de Vries stelde een boekje samen met traditionele prentbriefkaarten en andere foto's met de titel "Heerhugowaard, zo was het". Het is een leuk boekje, met verklarende teksten. Ook voor mensen, die niet uit deze omgeving afkomstig zijn is het een leuke herkenning. Wanneer deze Overhaal verschijnt, zal het ongeveer in de winkel liggen Wist u dat het afgelopen jaar 1/3 van het totaal aantal Heerhugowaardse huwelijken in het poldermuseum werd voltrokken? Helaas nam het totaal aantal huwelijken wat af, maar toch speelt het museum als gerespecteerd monument zijn rol mee! Zoals u zeker uit de pers zal hebben vernomen zal het Waterschap Grootgeestmerambacht in 2003 worden opgenomen in één groot waterschap boven het Noordzee-kanaal. De dijkgraaf, de heer De Zeeuw, heeft het bestuur gevraagd om de naam Grootgeestmerambacht niet verloren te laten gaan. In welke vorm het museum hier aandacht aan zal geven is nog niet vastgesteld, maar aandacht komt er! Eind vorig jaar verscheen van de hand van Henk Komen een boek over de geschiedenis van Westfriesland en Kennemerland in vogelvlucht, getiteld "Droge voeten op vrije grond". Helaas zijn er te weinig historische Schtgsn •tion er. POLDEHMUStUM Hoorn Amsterd Adres: Huigendijk 17 Heerhugowaard Bereikbaarheid: bus 160, halte begin Middenweg Openingstijden: Zaterdag en zondag van 14.00 -16.00 uur Elke eerste woensdag van de maand van 14.00 -16.00 uur Groepen op afspraak tel. 072 - 574 11 59 Buiten openingstijden 072 - 571 35 45 072 - 571 04 01 Tarieven: volwassenen 1 kinderen tot 12 jaar 0,50 Steven H. Yperlaan, voorzitter t 1

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2002 | | pagina 2