Hoe komt u bij het Poldermuseum Nieuws van de Stichting "Den Huygen Dijck' Het einde van seizoen 2001 is alweer daarDe laatste bezoekers verwachten we in de komende dagen en dan zal Water Water na twee succesvolle seizoenen weer tot het verleden behoren. Een pluim op de hoed van de samenstellers Henk Aandewiel en Jan de Vries. Het besluit om twee jaar met een verhaal te doen blijkt achteraf volledig gerechtvaardigd. De hoeveelheid werk is aanzienlijk. Voorbereiding en de uitvoering mogen niet worden onderschat Dat het museum met activiteiten zowel in de vriendenkamer als in de trouwzaal niet stil valt was goed merkbaar. Het experiment om een cyclus van lezingen te houden op donderdagavonden heeft goed uitgepakt. Het waren geanimeerde en behoorlijk bezochte bijeenkomsten. De wandplaat, die dit jaar bij de opening door mevrouw Anneke Dobber werd onthuld, heeft een stroom van positieve reacties gegeven. Het historisch verhaal van het gemaal is nu compleet tot op de dag van vandaag. We kunnen nu melding maken, dat de plaat aan het museum is aangeboden door de gemeente Heerhugowaard, het waterschap Grootgeestmerambacht en de Vereniging van Vrienden van het museum. Het Stichtingsbestuur had al tot de aanschaf besloten vooruitlopend op eventuele ondersteuning. Over ruim een jaar zal ook het waterschap Grootgeestmerambacht in naam verdwijnen. Het zal opgaan in één waterschap, dat het hele grondgebied ten noorden van het Noordzeekanaal beslaat. In een gesprek met de dijkgraaf is naar voren gekomen, dat het van water-schapszijde gewaardeerd wordt als de periode Grootgeestmerambacht in het museum permanent wordt gememoreerd. In welke vorm dit gaat gebeuren zal in de komende winter worden uitgewerkt. De penningmeester van de Stichting is volop bezig met de begroting en die is dit keer voor het eerst in euro's. De zaken zijn er subsidie- technisch niet eenvoudiger op geworden. Een projectgebonden af-wikkeling levert Sam van Bakel veel extra uurtjes werk op. Ook het onderhoud aan de buitenzijde van het museum staat hoog op de prioriteitenlijst. Nico Bot heeft op verzoek van het bestuur een uitvoerige begroting gemaakt om het gebouw ook aan de buitenzijde weer in een fatsoenlijke staat terug te brengen. Bij de gemeente zal deze zaak aangekaart worden. Schagan waard Alkmaar POLDERMUSEUM Hoorn Amstard Adres: Huigendijk 17 Heerhugowaard Bereikbaarheid: bus 160, halte begin Middenweg 072-57104 01 Openingstijden: Zaterdag en zondag van 14.00 -16.00 uur Elke eerste woensdag van de maand van 14.00-16.00 uur Groepen op afspraak lel. 072 - 574 11 59 Buiten openingstijden 072 - 571 35 45 072 - 571 04 01 Tarieven: volwassenen f. 2,- kinderenf. 1,- Anneke Dobber 1

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2001 | | pagina 2