t Nieuws van de Stichting "D Om u weer even bij te praten is de overhaal toch wel erg plezierig. We moeten ons er altijd wel even voor zetten om het stukje te schrijven, maar de weet dat iedereen het op zijn eigen tijd onder ogen krijgt weegt toch veel zwaarder. Het seizoen 2000 loopt alweer langzaam teneinde. Het gaat goed. De Water Water tentoonstelling van Henk Aandewiel en Jan de Vries doet het goed. Er is ook veel waardering voor de foto's van Kees Kuhnen in de vriendenkamer. De Heerhugowaardse plaatjes vallen altijd weer echt in de smaak. Voor het eerst dit seizoen hebben we nu een nieuwe 2e expositie in de vriendenkamer. Rien van Holland, de maker van onze welbekende houten maquettes, toont nu een serie pastels, aquarellen en acrylschilderijen. Iets heel anders. Recent, 15 sept, vond onder een goede belangstelling en flinke publiciteit de tweede opening plaats. Het leuke is, dat op deze wijze een heel nieuwe groep mensen in aanraking met het museum komt. De tentoonstellingen zijn nog te zien tot en met 5 november 2000. Het aantal bezoekers ligt, terwijl wij dit schrijven, al rond de 1500 en dat is beslist niet slecht. Wat doen we volgend jaar? Deze vraag is alweer ruimschoots aan de orde geweest. Voor wat betreft de vriendenkamer is alles nog open, maar de grote tentoonstelling zal over molens gaan. Henk Aandewiel, zelf gediplomeerd molenaar, is samen met Jan de Vries gestart met het nieuwe verhaal. Wel is er bij ons sterk op aangedrongen om het lokale Heerhugowaardse niet te vergeten, maar in welke vorm dat zal zijn is nog niet bekend. Opvallend is dat het museum steeds meer in de publiciteit komt. Het feit dat zowel Huygen Dijck" jê® vaEfï&Kv SsbS»1 de gemeente als het waterschap onze locatie hebben gevonden voor speciale bijeenkomsten, zoals ondertekeningen en presentaties draagt daar zeker toe bij Het aantal huwelijken tot op heden is boven verwachting en ook daarbij is de publiciteit aanzienlijk. Van rijtuig en platbodem tot boevenwagen, alles trekt de aandacht. Een oud gebouw behoeft onderhoud en zo is opdracht gegeven het dak van het hokje van de krooshark-besturing te vernieuwen. Het was er al een tijd vochtig, maar nu was het een echte lekkage. Ook zal een aantal deuren opnieuw moeten worden afge hangen, daar de oude scharnieren het hebben begeven. Het goede nieuws is, dat de stichting bericht heeft gekregen dat het oude gemaal is aangewezen als gemeente monument. Dat is gunstig, er is dan een zekere vorm van bescherming en er zijn betere subsidiekansen. Een provinciale of landelijke monumenten-status is vooralsnog niet haalbaar. De vlag kan weer uit! De gemeente heeft een forse nieuwe metalen vlaggenmast ter beschikking gesteld, die door de technische dienst van het waterschap welwillend is geplaatst. De vlag kan nu weer veilig in top. Toen wij dat vol trots deden, bleek pas dat de vlag een paar maatjes te klein was voor deze echte mast. De stichting heeft daarop een nieuwe driekleur aangeschaft van 2 bij 3 meter, zodat onze activiteiten nu van veraf al te zien zijn. Dirk Dobber 1934-2000 Het bestuur 2 Eens was jij Zo groot, zo sterk en vrij. Soms afstandelijk, Onafhankelijk. De laatste tijd was jij zo lief, zo zacht, zo dichtbij, Maarzo afhankelijk. Met deze treffende woorden op de rouwkaart en in de advertentie meldden Anneke en de kinderen het overlijden van Dirk. Na zijn ziekte van 9 jaar geleden was hij er wonderbaarlijk bovenop gekomen, maar de laatste tijd zagen we allemaal, dat hij toch met een afnemende gezondheid had te kampen. Op de barbecue voor de medewerkers en surveillanten was hij nog aanwezig. Een aantal van ons heeft met hem kunnen spreken. Wij realiseerden ons allen wat voor grote krachtsinspanning het voor hem was. We voelden het afscheid in zijn bezoek. Het viel hem zwaar, want het museum was zijn trots. Wij hadden het immers aan zijn zorg toevertrouwd. Vooral tijdens de verbouwing hebben we hem leren kennen als een doorzetter en als een leider van de vrijwilligers, die ondersteuning verleenden. Ook 's nachts, als het alarm afging, was hij paraat. Als adviseur van het Stichtingsbestuur en als bestuurslid van de Vereniging van Vrienden hebben wij zijn grote betrokkenheid leren kennen. Wij zullen Dirk als mens en als werker moeten missen. Wel zullen we aan hem een hele goede herinnering overhouden. Hij stond immers voor zijn zaak. Anneke en de kinderen wensen we veel sterkte toe bij het verwerken van dit grote verlies.Wij gaan er vanuit, dat zij in ons midden blijven in de "museum-gemeenschap". 21 september 2000 Namens de stichting "Den Huygen Dijck" Steven Yperlaan 3

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2000 | | pagina 3