Hoe komt u bij het Poldermuseum? Vriendennieuws Plaats: Huigendijk 17 Heerhugowaard Bereikbaarheid: bus 160, halte begin Middenweg Tarieven: volwassenen f. 2,- kinderenf. 1,- Groepen op afspraak tel. 072 - 574 11 59 Buiten openingstijden 072 - 571 35 45 072 - 571 04 01 Van de redactie Veel leesplezier met dit najaarsnummer van ons blad "de Overhaal". Wij houden onze oren en onze brievenbus wijd open voor kopij en suggesties voor de volgende Overhaal, evenals reacties op dit nummer. Schrijft of belt of e-mailt u met de redactie. U vindt de adressen/tel. nrs op de binnenzijde van de omslag. Ml Vjm Beste Vrienden, In de Vriendenkamer zijn werken van Rien van Holland (1930) tentoongesteld. "Het hoofd in de wolken, de voeten stevig op de aarde" is een uitspraak van de bekende Heerhugowaardse kunstenaar. Na de Rietveldacademie en lessen van Jan Sluijters kwam hij in de reclamewereld terecht. Zijn voorkeur voor omgang met mensen bracht hem als creatief therapeut in de psychiatrie. In 1990, na zijn werkzame periode, legde hij zich volledig toe op het tekenen en schilderen. Velen van ons kennen hem van zijn unieke kinderportretten. Uit deze periode stammen ook zijn houten maquettes, die al jaren in het Poldermuseum te bewonderen zijn. Spiritueel denken en werken werd de volgende fase. "Ik ben steeds op zoek naar de bron in mijzelf en het Christusmysterie", zegt hij. Een antroposofisch gnostische levensbeschouwing is herkenbaar in zijn pastels, aquarellen en acrylschilderijen, mede geïnspireerd door Rudolf Steiner. Dus geen polderlandschappen, maar "dromen en verhalen". Toch kan er een link worden gelegd tussen het werk van de kunstenaar en de elementen water, land en lucht van onze polder. "Want een gedreven spiritueel kunstenaar moet ook geaard zijn", zegt Rien van Holland. Tot ziens in de Vriendenkamer. Scha on Ltiuwunii Alkmaar POLDERMUSEUM Hoorn Amsterdam U kunt de redactie ook per E-mail bereiken Ons adres: estoDDevrob@cs.com P,vl de stichting "Den Huygen Dijck" het Poldermuseum 1

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2000 | | pagina 2