Maak Vrienden Realisatie natuurvriendelijke oever aan de rand van het recreatiegebied Geestmerambacht langs de N245 Op dit moment wordt aan de rand van het recreatiegebied Geestmerambacht een natuurvriendelijke oever aangelegd. Dit moet tevens afkalving van de bestaande oever tegengaan. Het Waterschap Groot- Geestmerambacht heeft in overleg met het recreatieschap Geestmerambacht en ingenieursbureau Oranjewoud het nu uit te voeren plan ontwikkeld. Er wordt dus géén traditionele harde schoeiing gemaakt. Het water waarlangs de natuurvriendelijke oever wordt gerealiseerd maakt deel uit van de Ecologische verbindingszone zoals aangegeven bij het "Otterproject" en maakt deel uit van de "Groene Loper" binnen de HAL-ontwikkelingen. Naast aanpassingen van de oever worden een viertal poelen gemaakt. Tussen twee poelen wordt een voetpad aangelegd, dat gedeeltelijk worden uitgevoerd als "knuppeF'pad. Met de vrijkomende grond worden twee uitkijkheuvels gerealiseerd, zowel aan de oostzijde als een de westzijde van het recreatiegebied. De westelijke heuvel ligt tegen de Kleimeer aan en is daardoor uitermate geschikt voor vogelspotters. Op twee plaatsen worden visplekken aangelegd, waarvan er één geschikt is voor invaliden. Het totale werk is aanbesteed voor een bedrag van 278.500,-. Het waterschap ontvangt voor het realiseren van dit project 50 subsidie van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (DLG). Gooi deze Overhaal niet zomaar bij het oud papier maar gebruik het als reclamemateriaal Geef hem aan buren, vrienden of kennissen en ze worden voor die tien gulden per jaar vast wel lid Bakker rold Weer gaat er as gevolg van deuze toid een ouwerwisse bakkerswinkel sluite, het dorp dat ken d'r oigelijk niet buiten dat is bekend, maar ja, ze rake hem kwoit. De bakker sleipt die nacht maar amperan en is nag vroeger as ie wend is wakker, het is ok vreemd: vandaag is ie nag bakker en den voorgoed gewoon een burgerman. Deer staat ie in ze ouwe bakkerai, hai werkte hier zewat z'n hele leven, het heb hem altoid veul voldoening geven en al dat werke dat is straks voorbai. Den klimt ie weer het ouwe trappie op en haalt de leste meelzak van de zolder, ze mengmesien wordt helegaar wat volder as aars; nou ja, de boel moet nou maar op! Zo werkt ie deur en heb ie om elf uur z'n alderleste stoete in de oven, ze later, gaar en wel, nei buiten skoven zo as ie 't altoid wend is, heel sekuur, den koikt ie nag een toidje in het vuur dat deer nou doende is voorgoed te doven! Met dank aan Sylvia Kuilboer van de afdeling voorlichting van Waterschap Groot-Geestmerambacht 2 Siem de Haan. 3

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2000 | | pagina 3