Hoe komt u bij het Poldermuseum? v«: Vriendennieuws Plaats: Huigendijk 17 Heerhugowaard Bereikbaarheid: bus 160, halte begin Middenweg bus 162, stopt op verzoek bij museum Tarieven: volwassenen f. 2,- kinderen/65+ f. 1,- groepskortingen Groepen op afspraak tel. 072 - 574 11 59 Buiten openingstijden 072 - 571 35 45 072 - 571 04 01 Van de redactie Allereerst een rectificatie. In de vorige Overhaal stonden in "het nieuws van de Stichting" de namen van de onderhoudsvrijwilligers foutief, excusus hiervoor, 't Behoort te zijn: de heren D. Dobber, F. Spaan, C. van der Klooster, D. Doets en G. Blauw. In ieder geval zullen de juiste namen t.z.t. op de herinnerings-plaquette worden aangebracht, zo werd ons verzekerd. Verder worden alle leden hartelijk bedankt voor hun bijdrage in het afgelopen jaar t.b.v. het Poldermuseum: voor de geldelijke ondersteuning en/of praktische hulp als klusser, surveillant, schoonmaker, rondbrenger van de Overhaal enz. Ook in 2000 wordt er weer op u gerekend! U treft in deze Overhaal een kaart aan voor uw financiële Vrienden- bijdrage over 2000 en de penningmeester ziet deze liefst z.s.m. tegemoet. Kopij en suggesties voor het najaarsnummer van De Overhaal blijven altijd zeer welkom, evenals reacties op dit nummer. Schrijft, belt of e-mailt u met de redactie, u vindt de adressen/tel.nrs. op de binnenzijde van de omslag. Beste Vrienden, ■Nfc Min of meer toevallig staan we met het thema "Water" van de nieuwe tentoonstelling midden in de actualiteit. Een betere ondersteuning voor de belangstelling voor ons museum hadden we niet kunnen wensen. Via alle media wordt duidelijk gemaakt hoe belangrijk water is in ons leven. Niet alleen omdat water op sommige momenten catastrofes kan veroorzaken zoals overstromingen, overvloedige sneeuwval met lawines en verkeershinder, maar zeker ook doordat (zoet)water een product is, waar we zuinig mee moeten omspringen, omdat we steeds minder ter beschikking hebben. Water is een levensvoorwaarde voor plant en dier en uiteindelijk ook voor de mens. Tot voor kort werd algemeen gedacht, dat als er iets zou zijn, dat in voldoende mate aanwezig was, dat water zou zijn. Daar zou geen eind aan komen. De realiteit is anders. Dat wordt inmiddels voor iedereen duidelijk. Mogen wij met deze tentoonstelling daaraan een bijdrage leveren. Mede daarom hopen wij dat deze tentoonstelling zich op een warme belangstelling van het publiek mag verheugen. Schagen at ion waard ahalta Alkmaar POLDERMUSEUM Hoorn Amsterdam De redactie en vorm geving van de Overhaal is in handen van Greet Zuurbier en Rob Estoppey de stichting "Den Huygen Dijck" het Poldermuseum Jan Swart, voorzitter 1

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2000 | | pagina 2