Hoe komt u bij het Poldermuseum? F Vriendennieuws Na de oproep "Wees een vriend maak een vriend" in de vorige Overhaal mogen we 12 nieuwe leden verwelkomen, waardoor ons ledental momenteel 270 bedraagt. Maak ook uw omgeving bekend met het museum door een bezoek en/of om eventueel vriend te worden. Alle leden worden hartelijk bedankt voor hun bijdrage in het afgelopen jaar t.b.v. het Poldermuseum: voor de financiële ondersteuning en/of praktische hulp als surveillant, klusser, rondbrenger van De Overhaal enz. Ook in 1999 wordt er weer op u gerekend! Kopij en suggesties voor het najaarsnummer van De Overhaal zijn altijd zeer welkom, evenals reacties op dit nummer. Schrijft of belt u met de redactie, u vindt de adressen/tel.nrs. op de binnenzijde van de omslag. Vanwege de ingrijpende werkzaamheden aan 't museum zal pas omstreeks juli de ledenvergadering kunnen plaatsvinden in het dan verbouwde Poldermuseum, wat tevens de opening van 't Poldermuseum- seizoen inluidt. De uitnodiging hiervoor kunt u omstreeks die tijd verwachten. Tot ziens. Nieuws van de Stichting "I Toch slopen??? Als je niet beter weet, zou je zeggen dat het gemaal toch wordt gesloopt. Gelukkig weten we beter, de grote verbouwing is begonnen. Precies twintig jaar na de opening, gaan we weer een nieuwe fase in. Rond de jaarwisseling besloot de gemeenteraad in te stemmen met het verlenen van een aanzienlijke bijdrage in de verbouwing van het museumgemaal. De Rabobank ging accoord in het kader van hun jubileum met een lening tegen kostprijs voor de Stichting Den Huygen Dijck. De offertes lagen klaar en we zijn nu begonnen met uitsluitend Heerhugowaardse bedrijven. Zoals reeds bekend wordt het museum tevens trouwzaal voor gemiddeld twee dagen per week. In recordtijd is door hulptroepen het mu- Huygen Dijck" seum leeggeruimd. De aannemer heeft inmiddels hulp gekregen van 5 museum vrijwilligers de heren Dobber, Spaan. Blauw, Van het Klooster en Doëts). Zij hebben letterlijk bergen stenen verzet en muren en plafonds gesloopt. In grote lijnen gebeurt er nu het volgende: De grote: pompruimte krijgt een nieuwe tegelvloer met vloerverwarming. Het plafond {van verboden zachtboard) wórdt vernieuwd, geïsoleerd en voorzien van nieuwe verlichting. Schagen Alkmaar POLDERMUSEUM Hoorn Amsterdam Plaats: ;Huigendijk 17 Heerhugowaard Bereikbaarheid: bus 160, halte begin Middenweg bus 162, stopt op verzoek bij museum Tarieven: volwassenen f. 2,- kinderen/65+ f. 1,- museumjaarkaart/CJP gratis groepskortingen Groepen op afspraak tel. 072-574 11 59 Buiten openingstijden 072 - 571 35 45 072 - 571 04 01 de stichting "Den Huygen DIJck' het Poldetmuseum Het bestuur De gehele eiectrische installatie, die voor een groot deel voorzien was van textiel- isolatie wordt vernieuwd.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 1999 | | pagina 2