Net an Nieuws van de Stichting "Den Huygen Dijck" Inmiddels loopt het seizoen 1998 wanneer u deze Overhaal ontvangt alweer aardig naar haar einde. In de vorige Overhaal werd reeds bericht over de grootse verbouwingsplannen die, naar het zich laat aanzien, de komende winterperiode ten uitvoer kunnen worden gebracht. De aanbiedingen van de verschillende aannemers zijn inmiddels binnen Op dit moment worden ze geëvalueerd en verwerkt in het uiteindelijke bestek. De totale verbouwingsperiode zal ongeveer drie tot vier maanden in beslag nemen. Eenmaal gereed kan dan met ingang van het seizoen 1999 van de totale oppervlakte gebruik worden gemaakt. Een en ander houdt in dat het museum een meer multifunctioneel karakter zal gaan krijgen. In dit licht is het dagelijks bestuur reeds door de gemeente benaderd omtrent de eventuele inzettbaarheid van het museum voor het sluiten van huwelijken. U zult begrijpen dat deze multifunctionele inzetbaarheid met zich mee zal brengen dat het aantal vrijwilligers de komende jaren zal moeten toenemen om aan de toenemende vraag te kunnen blijven voldoen. Naast het sluiten van huwelijken zal ook aan de vraag uit het bedrijfsleven kunnen worden voldaan, om de ruimtes beschikbaar te stellen voor allerlei andere activiteiten. Te denken valt aan symposia, bedrijfspresentaties, enzovoorts. Al met al zal de verbouwing veel nieuwe extra mogelijkheden gaan bieden voor een gezonde bedrijfsvoering. Het spreekt natuurlijk vanzelf dat door deze gezonde bedrijfsvoering het doel van de stichting, namelijk het behouden en onder de aandacht brengen van onze cultuurhistorie nog beter zal kunnen worden nagestreefd. Ook op ander gebieden worden we continu geconfronteerd, of we het nu leuk vinden of niet, met veranderingen. Zo wordt er nu reeds enige tijd gewerkt aan een landelijke museumregistratie. Eenmaal geregistreerd betekend dit voor ons museum een landelijke erkenning. Deze landelijke erkenning is nodig om voor bepaalde subsidies in aanmerking te kunnen blijven komen. Dhr. Aandewiel zal het gehele proces om te komen tot deze museumregistratie begeleiden. In de vorige Overhaal werd reeds gemeld dat het foto-archief is beschreven en in een gecomputeriseerd bestand beschikbaar is. Inmiddels is dhr. Keijzer aan het testen of al deze foto's ook op electronische of digitale wijze toegankelijk kunnen worden gemaakt. De eerste testen zijn achter de rug en er kan worden geconcludeerd dat een digitale toegankelijkheid tot de mogelijkheden behoort. Ook hier geldt echter dat voordat er van een complete digitale toegankelijkheid sprake kan zijn er nog vrij veel vrijwilligerswerk verzet zal moeten worden. Dus heeft u of kent u iemand met vrije tijd en affiniteit met automatisering, schroom dan niet om u te melden bij een lid van het dagelijks bestuur van de stichting. Na enkele jaren voor de Overhaal, met veel toewijding de redactie en de vormgeving voor haar rekening te hebben genomen heeft mevr. van den Bos - Kostelijk deze werkzaamheden overgedragen aan mevr G. Strooper - Zuurbier. Vanaf deze plaats wil het dagelijks bestuur mevr. Van den Bos - Kostelijk nogmaals heel hartelijk danken voor haar inzet en toewijding. Wij zijn zeer verheugd dat mevr. Zuurbier - Strooper het op haar heeft genomen om de goodwill die de Overhaal reeds alom heeft opgebouwd tesamen met Dhr. Estoppey nog verder uit te bouwen en te versterken. In de personele sfeer valt ook nog te melden dat Dhr J. Spronk na zes jaar het secretariaat van de stichting te hebben beheerd wegens te drukke werkzaamheden heeft besloten hiervan in de loop van dit seizoen reeds afstand te doen. Tot op heden hebben de diverse zoekpogingen van het Stichtingsbestuur om een vervanger te vinden nog niets concreets opgeleverd. Mocht u of iemand in uw naaste omgeving zich aangetrokken voelen tot museaal secretariaatswerk, dan verzoeken wij u dit aan het dagelijks bestuur van de Stichting kenbaar te maken. Arie was een "ruime" prater ja hai stak het niet 20 nauw, as ie een verhaal vertelde overdreef ie dat al gauw. Piet, z'n maat weer ie mee werkte, een Waarlanden, dus een Westfries was het teugendeel van Arie: letterlijk "Pietje Percies" Toen Piet met z'n heftruc draaide skreeuwde Arie: "Stoppe man, je ken het amperan bedraaie, het gaat meskien, maar den net an!" Piet een man van woinig woorde, zoide: "Noh, dat is genog. Stel: je win de honderdduizend, net an, maar je heb hem toch!" O zi Bestuur Stichting "Den Huygen Dijck' Siem de Haan 3

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 1998 | | pagina 3