Hoe komt u bij het Poldermuseum? Plaats: Huigendijk 17 Heerhugowaard Bereikbaarheid: bus 160, halte begin Middenweg bus 162, stopt op verzoek bij museum Tarieven: volwassenen f. 2,- kinderen/65+ f. 1 museumjaarkaart/CJP gratis groepskortingen Groepen op afspraak tel. 072-57411 59 Buiten openingstijden 072 - 571 35 45 072 - 571 04 01 Vriendennieuws Vri©nd©n von demchimg-DenHuygenDocir Vriendschap betekent verwantschap, betrokkenheid en waardering. U als vriend van het Poldermuseum toont hiermee, dat U het behoud van ons cultureel erfgoed op prijs stelt. Het beheer van de museumstukken, het jaarlijks opnieuw inrichten van een thema tentoonstelling, de begeleiding van de be zoekers aan (heel vaak jeugd in klassikaal verband), het onderhoud van het gebouw, de financiële begeleiding en organisatie, dit alles geschiedt door vrijwilligers. Mensen, die zonder hiervoor te worden betaald, zich inzetten. Ging het aanvankelijk om het "bewaren" van de eigendommen van de polder Heerhugowaard toen die opging in een groter verband, daarin is in de loop der jaren wel iets veranderd. Sinds enkele jaren is De Stichting eigenaresse van het polder gebouw. Dat betekent, dat wat makkelijker bepaalde veranderingen kunnen worden doorgevoerd. Het betekent eveneens de directe verantwoordelijkheid voor de staat van onderhoud. Er gaat heel wat veranderen. Ging het in eerste instantie om direct noodzakelijke voorzieningen, zoals een muur die door sloeg, of een dak dat lekte, thans is het duidelijk, dat het het meest effectief, maar ook het voordeligste is, wanneer de veranderingen niet in phases, maar in zijn geheel zouden plaatsvinden. Het bestuur van De Stichting, gesteund door adviezen van de Vrienden en deskundigen zijn daar heel ver in gevorderd. Het is duidelijk, dat j dit veel tijd, inspanning en zorg zal vragen van'degenen, die hiermee direct zijn betrok ken. Er zijn er velen, die zich daadwerkelijk inzetten. Mocht U zich ook daartoe aangesproken voelen, dan bent u van harte welkom. Wat wij als Vrienden bijzonder op prijs stellen, is indien u eens om u heen zou willen kijken, naar uw buurman, familie, collegae enz. om te zien of deze al vriend is van het Poldermuseum. Voor de mensen die in de goede zaak van het museum veel tijd steken, is het een bijzondere steun om te weten, dat hun werk wordt gedragen door vele vrienden. Dus "Wees een vriend en maak een vriend!" Een telefoontje naar mevr. Zuurbier- Strooper, Jan Glijnisweg 71, Heerhugo waard. Tel. 072 - 571 79 31 is voldoende. Uw inzet op deze wijze wordt bijzonder op prijs gesteld. Aankoop Al langer keken we uit naar 't bezit van etalagepoppen. Dan kan er ook eens kleding worden getoond. 15 Juni is 't gelukt. Een tip bracht ons in Koedijk, waar we een "dame" en "heer" konden overnemen. De blauw/grijze kleur die beiden hadden is intussen door Loes en Jan de Vries overgeschilderd in huidkleur, wat vooral vriendelijker overkomt. Wanneer U ze kunt zien is nu nog niet bekend. POLDERMUSEUM Amsterdam Hoorn Schegon Alkmaar u ii uwu ii u het Poldermuseum "Is vriend zijn leuk?" s J.Swart, voorzitter Vrienden. Alie Beers. 1

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 1998 | | pagina 2