Groot-geestmerambacht Waterschap van 28 km. worden uitgevoerd, bermbeheer over een lengte van 51 km, en groenbeheer over een lengte van 84 km. Heerhugowaard en het kadebeheerplan De ringdijk van Heerhugowaard valt als boezemkade onder het kadebeheerplan. In het werkgebied van het waterschap Groot- Geestmerambacht komen drie soorten dijktypen voor: veenontginningsdijken, polderkaden op het oude land en polderkaden op het nieuwe land. De Ringdijk van Heerhugowaard is een zogenaamde polderkade nieuwe land. Ten behoeve van de in de 16e en 17e eeuw ontstane droogmakerijen werden vele kilometers ringdijk aangelegd, zo ook voor de droogmakerij Heerhugowaard. Langs de gehele Ringdijk van Heerhugowaard zal in de toekomst bermbeheer worden nagestreefd. Op nagenoeg alle kaden, waar bermbeheer wordt toegepast, is een weg aangelegd. Deze kaden hebben ecologisch gezien weinig tot redelijke of redelijke tot voldoende potenties. In principe dient langs al deze kaden een natuurvriendelijke rietoever te zijn aangebracht. Op plaatsen waar veel scheepvaart is, zullen aanvullende maatregelen nodig zijn. Het aanbrengen van een golfschot, stortsteen of een geperforeerde damwand heeft daarbij de voorkeur. De oever dient in ieder geval geen barrière voor dieren te vormen. Het aanleggen van beschoeiingen is dan ook niet wenselijk, maar soms onvermijdelijk. Waar mogelijk dient de berm langs de wegen op een waterkeringstechnisch gewenste wijze te worden beheerd. Mocht u meer over het kadebeheerplan van waterschap Groot-Geestmerambacht willen weten dan kunt u contact opnemen met mevrouw S.M. Kuilboer, voorlichter van het waterschap. tmeerworlel éüdodde 7

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 1997 | | pagina 9