op verschillende plaatsen in het museum gordijnen aangebracht/vervangen, en om de toegankelijkheid van het gebouw voor mindervaliden te vergroten werden enige opritten aangebracht. De houtwormdreiging, geconstateerd door de Monumenten wacht, werd tweemaal bestreden. Een behoorlijk kostbare zaak, die mede mogelijk werd gemaakt door de vriendenvereniging. Op de valreep van 1996 kon met hulp van de vrienden een rolwerksteiger worden aangeschaft t.b.v. de onderhoudswerkgroep. Het werken op een ladder op 8 mtr hoogte werd als te onveilig afgeblazen. Onder leiding van Nico Bot (st. bestuurslid) en Dirk Dobber (vr. bestuurslid) gingen leden van de Heerhugowaardse "Kiwani's" (service club) het dak op om de dakpannen te inspecteren en waar nodig te vervangen. Een loffelijk initiatief! Penningmeester Sam van Bakel maakte het afgelopen jaar een intensief begin met de automatisering van de administratie. Dit werd noodzakelijk door de verplichte BTW- regeling voor musea. Bestuurswisselingen: Mevr. van den Brink heeft bedankt als bestuurslid. Adviseur van het Waterschap dhr. Wolters werd opgevolgd door mevrouw Kuilboer: ook vanaf deze plaats nogmaals bedankt voor je inzet Zietse! Ondanks de afsluiting van de Huigendijk is 1996 in de ogen van het bestuur een geslaagd jaar te noemen, waarin nieuwe activiteiten en verbeteringen nieuwe gezichten brachten in ons museum. Een aantal zaken staan alweer "op de rol "in 1997: voorbereiding nieuwe tentoonstelling; onderhoud aan verlichting, muren, plafonds: herindeling westelijke ruimten; inrichting kantoor en archiefruimte in het museum. Er is genoeg "werk aan de winkel" en het bestuur hoopt dan ook weer op u allen te mogen rekenen in 1997! Van de redactie Deze keer een wat uitgebreidere uitgave van de Overhaal dan u gewend bent. Dit is niet alleen het gevolg van een zeker enthousiasme van de redactie maar ook voor een belangrijk deel te danken aan voldoende aanbod van kopij. Op de omslag vast een voorproefje van de komende tentoonstelling in ons museum waarover elders in dit blad meer. De afgebeelde foto's maken deel uit van de collectie van het museum en het leek ons een aardig idee om deze voor de Overhaal te gebruiken. De door ons al eerder gedane oproep aan de lezers om bijdragen in de vorm van kopij en/of ideeën blijft natuurlijk van kracht. Vanzelfsprekend hoeven artikelen niet uitsluitend over Heerhugowaard te gaan maar mogen best van meer algemene aard zijn. U ziet, heeft u journalistieke gaven dan ligt hier uw kans!! 2 Bestuur Stichting "Den Huygen Dijck"

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 1997 | | pagina 4