Verenigingsnieuws De vereniging kon, dankzij de bijdragen van de vrienden, op verschillende gebieden het Poldermuseum ondersteunen (zie ook "Stichtingsnieuws"). Verantwoording van de t.b.v. het museum gedane uitgaven krijgt u uiteraard via het financieel overzicht bij de uitnodiging voor de ledenvergadering. Traditiegetrouw zal de ledenvergadering kort na de officiële opening van de nieuwe tentoonstelling plaatsvinden. Over een paar weken kunt u dus de uitnodiging en agenda daarvoor verwachten. De opening is gepland op 2 mei a.s.. Het museum zal dan t.m. 2 november zijn geopend. Hopelijk kan er weer gerekend worden op onze trouwe surveillanten! Meer informatie over de tentoonstelling vindt u elders in dit nummer. Het vriendenbestuur zal zich in de e.v. vergadering buigen over het opzetten van een actie om leden voor de vereniging te werven. In een grote gemeente als Heerhugowaard moet het toch mogelijk zijn het ledenbestand van de vriendenvereniging op z'n minst te verdubbelen! Individuele inspanningen van onze leden worden natuurlijk altijd zeer op prijs gesteld: Wees een vriend, maak een vriend! Wilt u reageren op de inhoud van de Overhaal of heeft u suggesties of kopij voor het najaarsnummer, dan verzoeken wij u kontakt op te nemen met de redactie (zie binnenkant omslag voor adressen en telefoonnummers) Tot ziens in het Poldermuseum. WcPÖomdloDü wsm Nieuws van de Stichting "Den Huygen Dijck" De winterstop bood de gelegenheid tot het uitvoeren van zeer noodzakelijk onderhoud: de oostmuur van het museum werd uitgehakt en opnieuw gevoegd. Dank aan de vriendenvereniging voor hun financiële bijdrage daarvoor. Tevens werd een begin gemaakt met het vervangen van een aantal deuren en kozijnen. Om budgettaire redenen worden deze klussen gefaseerd uitgevoerd. Voor de aansluiting met de nieuwe Oosttangent werd de Huigendijk na de zomer afgesloten. Alhoewel het museum in theorie bereikbaar bleef, bleek de tweede helft van het seizoen zo goed als verloren. Het bezoekersaantal bleef op ruim 1000 steken. Gezien de feitelijk korte openingsperiode nog niet eens een onverdienstelijk resultaat. De "waarderingsavond" voor de surveillanten en andere medewerkers kon wel in het museum gehouden worden. De opkomst van 55 personen maakte de georganiseerde barbecue tot een groot succes. De officiële opening van de Oosttangent werd eveneens in het museum gehouden. Een cateringbedrijf kleedde daarvoor de pompruimte feestelijk aan. Aannemer en gemeente deden beiden een royale donatie t.b.v. het Poldermuseum. Tenslotte bracht een delegatie uit de Poolse zustergemeente Kalisz een bezoek aan het museum. De rondleiders werden uiteraard ondersteund door een tolk. Inmiddels stonden ook andere zaken niet stil: met ondersteuning van de vrienden werden Bestuur Vereniging van Vrienden da iflthting "Pm Kvy?0" balPoldarmusaiii* 1

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 1997 | | pagina 3