Westfriese Omringdijk, een monument IS Op 14 juni opende de provinciale gedeputeerde, mevrouw van Die pen, in de Turfschuur in Kolhorn het cultuur-historische project om de Westfriese Omringdijk als toeris tische attractie te promoten. De provincie Noord-Holland, die in het verleden de Westfriese Omring dijk al op haar monumentenlijst heeft gezet, wil deze beschermde dijk beter bekend maken bij het gro te publiek. Daarvoor zijn er langs de dijk op verschillende plaatsen borden ge plaatst waarop de historie van de dijk staat vermeld. Er zijn kaarten met fietsroutes ge maakt waarop steeds een deel van de dijk is beschreven. De verschil lende musea, langs of in de nabij heid van de Westfriese Omringdijk, besteden aan de hand van een kleine tentoonstelling thematisch aandacht aan de beroemdste dijk van Noord Holland. Ook het Poldermuseum: in de grote gemaal ruimte hangen 4 panelen die over de West friese Omringdijk gaan. Met name de Hui- gendijk, waaraan het Poldermuseum ligt, krijgt bijzondere aandacht. Er is hier in de loop van de eeuwen nogal wat gebeurd. Het landschap is er ingrijpend veranderd. Eertijds aan weerszijden volop water (de meren Schermer en Heerhugowaard) en nu polderlandschap. Eens de belangrijkste weg van Holland naar West-Friesland, zodat heel wat mensen de plaats hebben gepasseerd waar het museum staat. Een historische plek dus. Voor iedere bezoeker een aanrader, die 4 pane len over de historie van de Westfriese Omring dijk. Andere musea die meedoen aan dit historische project en aandacht besteden aan de Omring dijk zijn o.a. het Stedelijk Museum in Alkmaar, de Broekerveiling, museum Westflinge in Sint Pancras, het museum in Schagen, de Turf schuur in Kolhorn, het Poldermuseum in Andijk en het Westfries museum in Hoorn. 4 Tekening van J.Hartog, overgenomen uit "Skroivendevort'', juni 1989 Henk Komen

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 1996 | | pagina 6