panelen aandacht besteed aan het project rond de Westfriese Omringdijk. Op moment van dit schrijven zitten we on geveer halverwege het seizoen en hebben we bijna 650 bezoekers mogen ontvangen. Wat de tweede helft zal brengen is natuur lijk nog onbekend. Het blijft zeker de moeite waard om met relaties, familie, vrienden en/of kennissen een bezoekje te brengen aan het museum voordat na 3 november aan staande de deuren weer voor een half jaar zullen worden gesloten. Ook voor rolstoe lers zijn inmiddels de nodige voorzieningen getroffen, zodat ook zij ongehinderd vart de tentoonstelling kunnen genieten. Tevens is het natuurlijk altijd mogelijk om met groe pen, klassen, enz. een bezoek te brengen buiten de reguliere openingstijden. Mevr. Alie Bcers-Visser (tel. 072-5713545) zult u altijd bereid vinden hieromtrent de nodige inlichtingen te verstrekken. Om de bezoekersaantallen te laten toenemen stre ven wij ernaar met ingang van volgend sei zoen eerder en intensiever allerlei PR aktiveiten te ontplooien. Bestuurswisselingen Na vele jaren deel uitgemaakt te hebben van het stichtingsbestuur, vanaf 1979 als secretaris en sinds 1992 als bestuurslid juridische zaken, heeft dhr. Helmer Post besloten zijn werk zaamheden als actief bestuurslid te beëindi gen. Wel heeft hij te kennen gegeven nog als adviseur beschikbaar te blijven. Hierbij willen wij Helmer nogmaals bijzonder bedanken voor alle bewezen diensten, in het bijzonder tijdens de turbulente periode rond de overna me van het gemaal. Met het oog op de toekomst en de toenemende taken is het stichtingsbestuur onlangs uitge breid met mevr. Josefien van den Brink en dhr. Cees Keizer. Wij heten hen van harte welkom en hebben er het volste vertrouwen in dat hun komst een versterking voor het be stuur zal betekenen. Werkzaamheden. Rond half mei heeft de Monumentenwacht haar jaarlijkse inspectie aan ons pand uitgevoerd. Zo als verwacht moeten er ook nu weer de nodige zaken met een zekere prioriteit worden aange pakt Hieronder volgt een beperkte opsomming: - Dakpannen en vorsten controleren en ver- v angen/vastzetten - Houtworm bestrijden boven de museumruimte - Buitenschilderwerk aan oude kozijnen en deu ren - Lekkage in museumruimte opisporen en verhel pen - Enkele kozijnen aan achterzijde restaureren/ vervangen - Muurankers in west- en oostbeuk ontroesten en conserveren U ziet het, ook voor het komende jaar bestaat er nog volop werk voor onze vrijwilligers. Mocht u nu denken dat is ook iets voor mij dan, hoeft u alleen maar even te bellen met dhr. Dirk Dobber (tel. 072-5711665) en hij zal u dan exact vertellen hoe een en ander is georga niseerd en waar u kunt worden ingezet. Als laatste nog even heel in het kort de status betreffende de toekomstige indeling van de totale beschikbare gemaalruimte. Dhr. Henk Komen zal medio september een uitgewerkt voorstel presenteren waar bij het historische gebruik van de ruimte de randvoorwaarde zal vormen voor de toekomstige bestemming, daarvan. Na pre sentatie is het bestuur voornemens daar komende winter een besluit over te nemen. Hierover dus zeer zeker in de volgende Overhaal meer. Stichtingsbestuur "Den Huygen Dijck" 2

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 1996 | | pagina 4