Verengingsneuws Oproepje De op 20 mei jl gehouden ledenjaarvergade ring werd redelijk goed bezocht door 38 le den. Van de nieuwe informatiefolder van de Ver eniging, die bij de uitnodiging voor de jaar vergadering was gevoegd, is door een klein aantal vrienden gebruik gemaakt als middel tot ledenwerving. Het bestuur wil u graag nog een keer aansporen tot actieve ledenwer ving voor onze Vereniging. Informatiefol ders uiteraard verkrijgbaar in het museum en bij de secretaris. Na het officiële gedeelte van de vergadering werd de nieuwe tentoonstelling "Een land schap in beweging" ingeleid door museum conservator Henk Komen en was er aansluitend gelegenheid deze tentoonstelling en de vitrines te bekijken. Op 22 juni jl werd de "Poldermuseumfiets- tocht", georganiseerd door een werkgroepje uit het vriendenbestuur, gehouden (dank aan Makelaarskantoor Hoekstra&Van Eek voor de leuke advertentie in de plaatselijke week bladen). Gezien de enthousiaste reacties van de deelnemers zeker iets om te herhalen. De route begon en eindigde bij het museum en na afloop kon de tentoonstelling worden bekeken. Het Poldermuseum is nog t.m. 3 november 1996 geopend. Met ingang van oktober ech ter alleen op zondagmiddag. Wilt u reageren op de inhoud van De Over haal of heeft u kopij of suggesties voor het vooijaarsnummer, neemt u dan kontakt op met de redactie. De redactie van De Overhaal is natuurlijk al tijd op zoek naar leuke ideeen. Soms bestaat het idee wel, maar is de uitvoe ring een probleem. Voor een op te starten rubriek "In de vitrine" is de redactie op zoek naar iemand die des kundig genoeg is een voorwerp uit de collec tie van het Poldermuseum (sieraad, gebruiksvoorwerp, kaart, gereedschap etc.) van toelichting en uitleg te voorzien. Wie meldt zich? (adressen/telefoonnrs. achterin dit blad) Nieuws van de Stichting "Den Huygen Dijck" Opening Een weekje later dan normaal werd het mu seum dit jaar op 9 mei door burgemeester Vermeer van Heerhugowaard geopend. Zaterdag 4 mei viel om begrijpelijke redenen af en daarvoor waren we, ten gevolge van de lange winter, nog volop bezig met het ver vangen van de slechtste kozijnen en ramen. Een logisch gevolg was dan ook dat met de openingshandeling door de burgemeester, te vens het startsein werd gegeven voor het af schilderen hiervan. Tentoonstelling De tentoonstelling is ook dit jaar weer bij zonder fraai door onze conservator Dhr. Henk Komen uitgevoerd. Het leert ons hoe dit deel van West-Frieland zich door de eeuwen heen heeft ontwikkeld. De realia in de diverse vitrine's vullen dit thema goed aan door te laten zien hoe aller lei gebruiksvoorwerpenm in de loop der tij den aan veranderingen onderhevig zijn geweest. Hiernaast wordt er ook op enkele 1 Bestuur Vereniging van Vrienden

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 1996 | | pagina 3