Over 1994 is een aanvullende subsidie ont vangen van f. 6.000,-. Aanvulling en verbo ging van de gemeentelijke subsidie was noodzakelijk omdat de stichting als eigenaar van het gebouw nu alle kosten zelf moet be talen. Voorbeen werd de museumruimte van het Waterschap gehuurd voor f. 1,- per jam1 en dat was inclusief verwarming, water, licht etc.. Het is nu nog niet geheel duidelijk of wij met deze subsidie de exploitatie rond kunnen krijgen. Wij zullen u op de hoogte houden. Nieuws van de stichting "DEN HUYGEN DIJCK" Ter gelegenheid van de officiële opening van het museumseizoen 1995 op 28 april schonk het voormalige "Feestcomitee 350 jaar Pol der Heerbugowaard" het nog in kas zijnde bedrag ad f. 7.500.- aan het museum, alsme de de resterende berdenkingsmunten en een aantal films van de feestelijkheden van des tijds. Ook vanaf deze plaats nogmaals heel harte lijk dank! Voor daarin geïnteresseerden meer informa tie over de herdenkingsmunten elders in dit blad. Kort na de opening werd van de Neder landse Gemalenstichting een schenking van f. 1.500.- ontvangen. Zoals u reeds heeft kunnen zien heeft het werk van de vrijwillige onderboudsgroep al geleid tot een prachtig resultaat Voor de kamende maanden staan de volgen de onderhoudswerkzaamheden gepland: allereerst zal de muur aan de oostzijde op nieuw worden gevoegd en zullen de in slechte staat verkerende kozijnen worden vervangen. Nog nader zal worden bekeken welke binnenklus het eerst zal worden aan gepakt. De tentoonstelling "Spoelen ende Gema- elen" werd ondanks het prachtige zomer weer goed bezocht: eind augustus werden 887 bezoekers geteld, de komende maanden zal dit aantal ongetwijfeld nog flink oplo pen, o.a. door bezoeken van scholen. Het museum is geopend t/m 5 november 1995. Door twee vrijwilligers is een speurtocht door het museum opgesteld die bij de balie in het museum kan worden opgevraagd. Een aantrekkelijke manier om jongere be zoekers kennis te laten maken met de histo rie van Heerhugowaard e.o.. De speurtocht is toegezonden aan de scho len in de directe omgeving. Het surveillantenbestand is dankzij een aan tal spontane aanmeldingen gelukkig vol doende groot om het museum zonder problemen te "bemannen". Hatelijk dank aan allen die zich voor ons museum inzetten! Penningmeester Stichting "Den Huygen Dijck" bestuur stichting "Den Huygen Dijck" 2

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 1995 | | pagina 3