-7- over vroeger Mijn moeder, mevrouw G. Modder-van Twisk, heeft allemaal verhalen opgeschreven over de tijd dat ze met haar ouders in de Heerhugowaard kwam wonen. Ze vertelt daarin hoe er vroeger werd gewerkt en van de mensen om hen heen. Van deze verhalen is ook gebruik gemaakt in het Polder- boek van de Waard. w.g.Cees Modder verhuizen - 10 maart 1918 Na 8 jaar te Driehuizen te hebben gewoond moesten we ver huizen. Boeren doen dit altijd op de eerste mei, kerstmis is het aanvaarden van het land en 1 mei de bedrijfswoning. Mijn ouders gingen echter al op 10 maart naar Heerhugowaard. Mijn grootouders die op het bedrijf aldaar woonden, konden op hun beurt ook eerder vertrekken. Zo kwam ik met mijn familie twee dagen na mijn tiende ver jaardag in Heerhugowaard. Opa en oom Henk en nog enige aanstaande buren kwamen ons uit Driehuizen halen. Paarden voor bakwagens en boerenwagens - ieder had het grootst mogelijk laadvermogen meegenomen. Dit was buren- plicht. De koeien waren al vroeg weggegaan. Die werden als koppel gedrevenDit veedrijven was algemeen gebruikelijk ook naar de markten werd al het vee, de koeien of de schapen, gedreven. Dit was ook de reden waarom aan te raden was om poorten en poortjes gesloten te houden. Toen we in Heerhugowaard gingen wonen, beleefden we steeds weer andere dingen. Het enige meisje dat daar woonde van mijn eigen leeftijd was Annie Zomer. Er woonden natuurlijk wel meer kinderen aan de weg, maar die gingen naar een andere school en waren Rooms-Katholiek.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 1994 | | pagina 8